Przejście pod torami na Zazamczu jest już dostępne dla mieszkańców

  • 25.01.2021, 15:19 (aktualizacja 25.01.2021, 19:29)
  • B.B.
Przejście pod torami na Zazamczu jest już dostępne dla mieszkańców B.B.

Pod koniec maja 2019 r. Urząd Miasta ogłosił przetarg na budowę przejścia podziemnego pod linią kolejową nr 18 Kutno – Piła (w km 57,410 tej linii), jako żelbetowej, monolitycznej konstrukcji ramowej o przekroju zamkniętym prostokątnym, wraz z budową chodników i ciągów pieszo – rowerowych, stanowiących dojście i dojazd do tego obiektu.

Pierwsze prace wykonawca, tczewska firma Want, rozpoczął w kwietniu 2020 r., a ich zakończenie miało nastąpić w sierpniu tego roku. Bardzo prawdopodobne jest, że zamówienie zostanie oddane znacznie szybciej. Urząd Miasta poinformował, że przejście pieszo-rowerowe pod torami na osiedlu Zazamcze od dzisiaj udostępnione jest dla mieszkańców. Udaliśmy się na miejsce (relacja TUTAJ), by zweryfikować tą wiadomość. Rzeczywiście, mieszkańcy Zazamcza mogą się już przedostawać z jeden strony torów na drugą przez tunel.

Nie jest to jeszcze koniec prac. Obecnie pracownicy rozpoczęli rozbiórkę kładki nad torami. W najbliższych tygodniach prowadzone będą również prace porządkowe. Wzdłuż torów na odcinku od ulicy Hutniczej do lasu zostanie ustawione ogrodzenie. Słupki do niego zostały już zamontowane.

B.B.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe