Wyłudzili leasingi na przeszło 2 mln zł. Akty oskarżenia przeciwko 12 osobom trafiły do Sądu Okręgowego we Włocławku

  • 26.01.2021, 07:30 (aktualizacja 26.01.2021, 19:46)
  • Bogumiła Obałkowska/ informacja prasowa
Wyłudzili leasingi na przeszło 2 mln zł. Akty oskarżenia przeciwko 12 osobom trafiły do Sądu Okręgowego we Włocławku

Prokuratur skierował do Sądu Okręgowego we Włocławku akt oskarżenia przeciwko Bartoszowi R. i innym podejrzanym o czyny z art 258 § 1 k.k., art 286 § 1 k.k. i inne. Przedmiotem postępowania było działanie dwóch grup przestępczych działających w okresie od nieustalonego dnia 2014 roku do nieustalonego dnia grudnia 2016 roku w Rypinie, Nadrożu gmina Rogowo, woj. kujawsko - pomorskie.

"Działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Poszczególni członkowie wykonywali ściśle określone zadania, do których należało wyszukiwanie leasingobiorców oraz firm leasingowych, przygotowywanie dokumentów koniecznych do uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu leasingu oraz koniecznych do podpisania umowy leasingu, wystawiania faktur oraz podpisywanie innych dokumentów, które uwiarygodniały legalność zawartych umów leasingowych oraz podział środków uzyskanych od firm leasingowych, w skład której wchodzili również ustalone w sprawie inne osoby, a która miała na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, związanych z wprowadzaniem w błąd firm leasingowych co do faktu kupna - sprzedaży tych wozów w wyniku czego w/w firmy przyznawały leasingi na zakup wozów asenizacyjnych, na podstawie umów nie odzwierciedlających rzeczywistych transakcji, a zawartych jedynie dla pozoru w celu wyłudzenia leasingów."- informuje Prokurator Rejonowy w Rypinie 

Członkami grup byli: producenci wozów asenizacyjnych, ich dostawca pośrednicy kredytowi oraz osoby, które potrzebowały szybkiego „zastrzyku gotówki”, a nie posiadały zdolności kredytowych. Do pierwszej grupy należało czterech podejrzanych, a następnie założono drugą grupę przestępczą w skład, której wchodziło dwóch członków pierwszej grupy oraz osiem nowych osób. Łącznie oskarżono dwanaście osób, które wyłudziły leasingi na zakup łącznie 11 wozów asenizacyjnych na łączną kwotę 2 300 616, 90 zł. na rzecz różnych firm leasingowych.

 

Bogumiła Obałkowska/ informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Problemy
Problemy 26.01.2021, 12:58
Nie rozumiem tego co przeczytałem, nie wiem o co tu chodzi.

Pozostałe