Sprawa oskarżonych policjantów i strażnika SW przeniesiona do Włocławka. Chodzi o oszustwo na 100 000 zł

  • 17.02.2021, 17:52 (aktualizacja 18.02.2021, 02:32)
  • B.B.
Sprawa oskarżonych policjantów i strażnika SW przeniesiona do Włocławka. Chodzi o oszustwo na 100 000 zł

W czerwcu 2020 r. zatrzymano dwóch funkcjonariuszy włocławskiej policji i strażnika więziennego w sprawie oszustwa na 100 000 zł. Przypomnijmy, grupa mężczyzn, z których część należała do służb mundurowych podszyła się pod inną formację i wyłudziła 100 000 zł.

"Akt oskarżenia obejmuje 8 osób. Konrad C., Jacek G., Janusz S., Arkadiusz G., Adrian G., Jacek Z., Bartosz D. i Danielem S. zostali oskarżeni, o to, że działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadzili pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 100 000 zł. Po uprzednim wprowadzeniu poszkodowanego w błąd, co do umowy wywiązania się ze sprzedaży papierosów, w ten sposób, że podczas przekazywania pieniędzy przez oskarżonych, na miejsce przyjechało 4 mężczyzn podających się za funkcjonariuszy policji. Podczas legitymowania i przeszukania upozorowali zatrzymanie jednego z oskarżonych oraz posiadanych przez niego pieniędzy oraz towaru. Cała sytuacja miała miejsce w Swarzędzu" - informuje rzecznik prasowy poznańskiej Prokuratury prokurator Łukasz Wawrzyniak

Sprawę skierowano do Sądu Okręgowego w Poznaniu, jednak na wniosek obrońcy jednego z oskarżonych, przeniesiono ją do Sądu Okręgowego we Włocławku. Dlaczego? Początkowo do mediów trafiły informacje, że troje, wtedy jeszcze podejrzanych: Bartosz D., Daniel S. i Arkadiusz G. pochodzą z Włocławka. Następnie uzyskaliśmy informację, że Janusz S. również pochodzi z Włocławka. Teraz ustaliliśmy, że 6 z 8 oskarżonych pochodzi z naszego miasta, zaś kolejny z podwłocławskiej miejscowości. Z uwagi na to, sprawa będzie toczyła się w Sądzie Rejonowym we Włocławku. Warto dodać, że jeden z mężczyzn chce dobrowolnie poddać się karze.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe