Bezdomny zmarł z wychłodzenia. Zgon nastąpił w bramie przy ul. 3-go Maja

  • 18.02.2021, 00:02 (aktualizacja 18.02.2021, 02:31)
  • Bogumiła Obałkowska
Bezdomny zmarł z wychłodzenia. Zgon nastąpił w bramie przy ul. 3-go Maja

16 lutego we Włocławku z wychłodzenia zmarł mężczyzna. Te informację podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Tragiczne zdarzenie potwierdził rzecznik Straży Miejskiej Dariusz Rębiałkowski. Zwłoki mężczyzny w wieku około 40 lat odkrył mieszkaniec Włocławka. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Od 1 listopada Komenda Główna Policji odnotowała 54 zgony w wyniku wychłodzenia - informuje RCB.  Temperatura na zewnątrz, szczególnie w nocy jest poniżej zera. Dla bezpieczeństwa bezdomnych, szczególnie w okresie zimowym odbywaja się kontrole policji. Jednak każdy obywatel może zatroszczyć się o osoby pozostające bez dachu nad głową, zaznaczając miejsce przebywania takich osób na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jak zapewnia policja jest natychmiast sprawdzane.

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
KONAC
KONAC 19.02.2021, 11:36
PIES WAŻNIEJSZY TERAZ OD CZŁOWIEKA TAKIE KUŻWA MAMY CZASY
wolny
wolny 19.02.2021, 11:12
We Włocławku działają 2-wa schroniska prowadzone przez kościół, miasto zrezygnowało z prowadzenia własnych przekazując pieniądze kościelnym. Jednak panujące tam stosunki feudalne zniechęcają do korzystania bezdomnych. Wybierają wolność.
LOS
LOS 18.02.2021, 08:05
POWOLUTKU ODCHODZĄ Z TEGO ŚWIATA

Pozostałe