Na dworcu Zazamcze zamiast szyb PKP wstawiło płyty. Czy tak już pozostanie?

  • 18.02.2021, 15:12 (aktualizacja 18.02.2021, 18:58)
  • B.B.
Na dworcu Zazamcze zamiast szyb PKP wstawiło płyty. Czy tak już pozostanie? fot. Nadesłane

Na początku lutego wandale powybijali kilka szyb w budynku dworca Zazamcze. Sprawców poszukiwała policja, a tymczasem przez dziury w miejscach gdzie powinny być szyby wpadał śnieg i deszcz. Dodatkowo niskie temperatury sprawiały, że dworzec nie zapewniał dużej ochrony przed warunkami atmosferycznymi osobom, które czekały na pociąg. Sytuacja zmieniła się w miniony wtorek.

"Przyjechały dwa samochody, jeden z przyczepką. Akurat czekałem na pociąg to im się przyglądałem. Myślałem, że te wybite szyby wstawią, ale nie, wyjęli dykty, czy płyty i to wstawili w okna. Jeszcze są tak wstawione, że jak ktoś mocnej popchnie, to wypadną. PKP chce ten dworzec zaorać? Kasy dawno już zamknęli, bo się nie  opłacało, budynek niszczeje, a wieczorem młodzież imprezy sobie tam urządza. Ściany pomazane, jakieś puszki i butelki się walają, bezdomni noclegi urządzają. Zapachy tam też nieszczególne. Ktoś tego w ogóle pilnuje? Dużo ludzi z Zazamcza jeździ pociągiem do pracy, a nawet nie ma gdzie się schronić przed zimnem. Szkoda tego budynku." - pisze Czytelnik, mieszkaniec Zazamcza

Dworzec powstał w 1971 r., a w 1984 został rozbudowany. Kas na nim nie ma już od 10 lat. Przez jakiś czas stał tam jeszcze biletomat, który również został usunięty. Od tego czasu budynek niszczał i stał się miejscem spotkań towarzyskich oraz noclegownią dla osób bezdomnych. Zapytaliśmy PKP, czy planowane jest wstawienie szyb, a także czy dworzec Zazamcze zostanie wyremontowany.

"Działania, które zostały podjęte do tej pory to tymczasowe zabezpieczenie miejsc, gdzie wybite zostały szyby. Rozważymy możliwość wykonania przeszkleń, w momencie gdy nastąpi poprawa warunków atmosferycznych, co pozwoli przeprowadzić szklenie elewacji. Budynek dworca Włocławek Zazamcze nie jest przewidziany do modernizacji w obecnym Programie Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Nie mniej jednak jest rozważany pod tym kątem w kolejnej edycji Programu Inwestycji Dworcowych, oczywiście pod warunkiem pozyskania przez spółkę środków finansowych na ten cel." - czytamy w odpowiedzi

Szyby zostaną wstawione gdy tylko poprawią się warunki pogodowe. Na remont dworca będziemy musieli poczekać co najmniej do 2024, jeśli oczywiście znajdą się fundusze na ten cel. Pytanie, czy dworzec Włocławek Zazamcze wytrzyma do tego czasu?

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mm
mm 20.02.2021, 16:25
Skoro bydło nie potrafi uszanować, to tak będzie. Po co remontować skoro i tak jest syf i znowu zniszczą.

Pozostałe