Bił starszą kobietę pięściami po twarzy, a gdy upadła okradł ją i uciekł. Prokurator przesłał akt oskarżenia do sądu

  • 20.02.2021, 09:13
  • Bogumiła Obałkowska
Bił starszą kobietę pięściami po twarzy, a gdy upadła okradł ją i uciekł. Prokurator przesłał akt oskarżenia do sądu

Na początku października ubiegłego roku dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o rozboju na osiedlu Południe we Włocławku. Z ustaleń mundurowych wynikało, że seniorka została na ulicy zaatakowana w środku dnia przez mężczyznę, który kilka razy uderzył ją pięścią w twarz, po czym wyszarpnął jej torebkę i uciekł. Funkcjonariusze rozpoczęli zbieranie informacji i śladów na miejscu zdarzenia, które pozwoliły na wytypowanie potencjalnego sprawcy rozboju. Kilka godzin później, włocławianin został zatrzymany przez mundurowych w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Okazał się niż 29-letni Jakub S4 stycznia 2021 r. Prokuratura Rejonowa przesłała do Sądu Rejonowego we Włocławku akt oskarżenia w tej sprawie. 

"5 października 2020 roku we Włocławku przy ul Noakowskiego - Zbiegniewskiej używając wobec ustalonej kobiety przemocy w postaci uderzeń pięścią w twarz, powodując tym upadek wymienionej oraz obrażenia naruszające prawidłowe funkcje narządów ciała na okres powyżej 7 dni, a także uszkadzając jej okulary o wartości 500 złotych, zabrał wymienionej torebkę z zawartością pieniędzy w kwocie 230 złotych, a także telefonu komórkowego marki Nokia, dowodu osobistego i legitymacji emeryta oraz rzeczy osobistych, przy czym pieniądze przywłaszczył, a torebkę z zawartością pozostałych znajdujących się tam przedmiotów oraz telefon porzucił w miejscu ogólnodostępnym, tj. o czyn z art. 280 § 1 k.k. w zw. z art. 157 § 1 k.k. w zw z art. 11 § 2 k.k."- informuje Prokurator Rejonowy we Włocławku


W niniejszej sprawie wobec podejrzanego stosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzany przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że uderzył pokrzywdzoną pięścią w skroń, zabrał jej torebkę oraz pieniądze i uciekł. Torebkę zostawił następnie w bloku na klatce schodowej.
Wszystkie rzeczy oprócz pieniędzy pokrzywdzona odzyskała. Podejrzany nie był dotąd sądownie karany. Jakubowi S. grozi do 12 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gadget
Gadget 22.02.2021, 03:58
Oby typa potraktowali jak najsurowiej!

Pozostałe