Jeden z lodołamaczy we Włocławku uszkodzony. Dziś dopłynęły 2 lodołamacze z Gdańska: Rekin i Foka

  • 22.02.2021, 16:05 (aktualizacja 22.02.2021, 19:30)
  • B.B.
Jeden z lodołamaczy we Włocławku uszkodzony. Dziś dopłynęły 2 lodołamacze z Gdańska: Rekin i Foka Fot. Jan Sieraczkiewicz

Jak poinformowały Wody Polskie dziś w akcji kruszenia lodu na Zbiorniku Wodnym Włocławek bierze dziś udział 9 lodołamaczy. Dwa kolejne przypłynęły z Gdańska. Niestety jedna jednostka z Włocławka uległa uszkodzeniu.

"Udało nam się już stworzyć rynnę w pokrywie lodowej, na odcinku ponad 30 km, ma ona szerokość od 500 m do 150 – 200 m w czole. W tej chwili jesteśmy w trakcie kruszenia zatoru lodowego, który powstał wtedy, gdy nastąpiło samoczynne poruszanie się stałej pokrywy lodowej. Lodołamacze mają już połowę tego zatoru za sobą." - powiedział Krzysztof Woś.

Jeśli akcja lodołamania będzie przebiegała zgodnie z planem, za 2-3 dni lodołamacze powinny znaleźć się na wysokości Płocka. Centra Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej Wód Polskich pełnią całodobowe dyżury. Sytuacja na rzekach i zbiornikach jest monitorowana.

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe