"Czy Straży Miejskiej nie obowiązują zakazy parkowania?" - pyta internauta. Straż Miejska odpowiada...

  • 23.02.2021, 13:59 (aktualizacja 23.02.2021, 19:22)
  • B.B.
"Czy Straży Miejskiej nie obowiązują zakazy parkowania?" - pyta internauta. Straż Miejska odpowiada... nadesłane

Wczoraj z naszą redakcją skontaktował się mieszkaniec Włocławka, który był oburzony sytuacją jaką zastał na jednej ze stacji benzynowych przy ulicy Okrzei. Mężczyzna zauważył, że na parkingu na miejscu zastrzeżonym stoi samochód Straży Miejskiej. W środku, za kierownicą siedziała strażniczka miejska. Włocławianin do swojego listu dołączył zdjęcia.

"Czy straży miejskiej nie obowiązują zakazy parkowania? Nie był to patrol w trybie interwencyjnym tylko w trybie "przyjechałem na śniadanie". Czy patrole straży miejskiej są już tak schorowane, że nie mogę przejść 5 m piechotą z prawidłowego miejsca parkowania? Czy zostanie nałożony mandat za parkowanie tak jak każdemu innemu zwykłemu obywatelowi? Jako podatnik miasta Włocławka oczekuję odpowiedzi na powyższe pytania." - pisze mieszkaniec Włocławka

Zwróciliśmy się wczoraj do municypalnych z prośbą o wyjaśnienie sytuacji. Straż Miejska Włocławek widziała o sprawie, jednak konieczne było złożenie wyjaśnień przez patrol, który został uwieczniony na fotografiach. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź:

"W nawiązaniu do naszych rozmów telefonicznych w sprawie parkowania pojazdu Straży Miejskiej w dniu 22 lutego br. na stacji paliw przy ulicy Okrzei informuję, że około godz. 8-ej patrol samochodowy Straży Miejskiej podjechał na teren stacji paliw z uwagi na to, że jeden ze strażników źle się poczuł. Kierująca pojazdem zatrzymała samochód służbowy na miejscu zastrzeżonym, tzw. kopercie, za zgodą zarządzającego obiektem, kierowniczki stacji paliw. Parkowanie pojazdu Straży Miejskiej trwało w czasie poniżej 30 minut. Wobec powyższego Komendant Straży Miejskiej w dniu dzisiejszym ze strażnikami z powyższego patrolu przeprowadził rozmowę, podczas której omówił wszystkie aspekty zachowania strażników związane ze zgłoszeniem mieszkańca naszego miasta." - informuje Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej

Z uwagi na to, że strażnicy miejscy mieli zgodę na zaparkowanie pojazdu w miejscu zastrzeżonym, nie zostali ukarani mandatem karnym.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vins
Vins 24.02.2021, 16:58
Czy ktoś zwrócił uwagę jakimi gratami jeździ straż?
Janko
Janko 24.02.2021, 10:39
No kazdy może żle sie poczuć nie

Pozostałe