Wydziały UM w budynku po hotelu, powód braku napraw jezdni ul. POW i spalarnia tematami konferencji prezydenta

  • 23.02.2021, 15:20 (aktualizacja 23.02.2021, 19:23)
  • B.B.
Wydziały UM w budynku po hotelu, powód braku napraw jezdni ul. POW i spalarnia tematami konferencji prezydenta B.B.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Włocławka Marka Wojtkowskiego. Włodarz poruszył kilka bieżących kwestii, m. in. zimowej akcji odśnieżania. W związku z zimowymi warunkami atmosferycznymi Prezydent odniósł się także do tematu, który był często poruszany na łamach Portalu Włocławek. Chodzi oczywiście o dziury w jezdniach, które zaczęły się pojawiać na wielu włocławskich ulicach.

"Nie jest to tylko sytuacja w naszym mieście, bo te problemy są w całej Polsce. Wysoka amplituda temperatur w nocy i w dzień sprawia, że drogi zostały zniszczone. Teraz śnieg się topi, nie ma lodu, dlatego poleciłem mojemu Zastępcy Krzysztofowi Kukuckiemu, żeby służby natychmiast przystąpiły do niwelowanie ubytków w jezdni. To dzieje się już od wczoraj, chociażby na ulicy Wroniej. Ulica POW będzie niedługo przebudowywana, dlatego zwlekamy z decyzją o usuwaniu ubytków, bo mamy świadomość, że będą to pieniądze wyrzucone w błoto, bo ulica będzie przebudowywana i w tej chwili każda inwestycja na tej drodze to są określone koszty. Będziemy remontować ubytki na ulicy Lipnowskiej, która jest w fatalnym stanie. Proszę wszystkich o cierpliwość, ponieważ tutaj problemem jest zdobycie masy bitumicznej, bo firmy, które się tym zajmują mają przerwę technologiczną i dlatego jest problem z jej pozyskaniem i zniwelowaniem ubytków na jezdni." - informuje Prezydent Marek Wojtkowski

Włodarz przedstawił mediom wiadomości dotyczące powstających we Włocławku inwestycji. Niestety otwarcie Centrum Przesiadkowego nastąpi z opóźnieniem liczącym kilka miesięcy. Ma to związek z koniecznością osiągnięcia pewnych uzgodnień, a w przypadku PKP rozmowy trzeba prowadzić z 5 spółkami. Kolejnym istotnym tematem poruszonym przez Prezydenta była spółka Baza.

"W ostatnich dniach udało nam się odzyskać od spółki komunalnej Baza budynek przy ulicy Bojańczyka. Jest to Hotel Ratuszowy i Restauracja. W tej chwili ten budynek wrócił bezpośrednio do mienia miasta i w związku z tym chciałbym poinformować, że ruszyły już prace, by ten budynek przystosować na potrzeby Urzędu Miasta. Jak Państwo wiecie w tej chwili mamy dwie dodatkowe lokalizacje, przede wszystkim jest to ulica Kościuszki, gdzie znajduje się Wydział Komunikacji. W momencie, gdy zostanie wybudowany nowy dworzec to ten wydział zostanie tam przeniesiony. Nie ukrywam, że budynek przy ulicy Bojańczyka, po hotelu zostanie przystosowany na potrzeby urzędu i będziemy starali się ulokować w nim wszystkie wydziały, które są poza Zielonym Rynkiem." - dodał Prezydent Marek Wojtkowski

Na zakończenie spotkania z mediami włodarz poinformował, że otrzymał informację z firmy TergoPower, że ta wycofuje się z dalszych rozmów. Nawiązany jednak został kontakt z inwestorami zewnętrznymi w sprawie budowy spalarni we Włocławku. Wstępnie zostały wybrane dwie lokalizacje.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe