28 704 668,33 zł brutto ma kosztować budowa dworca we Włocławku. PKP otworzyło oferty. Kto wygrał przetarg?

  • 26.02.2021, 02:41 (aktualizacja 26.02.2021, 03:28)
  • Bogumiła Obałkowska
28 704 668,33 zł brutto ma kosztować budowa dworca we Włocławku. PKP otworzyło oferty. Kto wygrał przetarg? fot. PKP

W dniu 25.02.2021 r. o godz. 12:30 dokonano publicznej sesji otwarcia ofert w postępowaniu dotyczącym budowy i rozbiórki dworca PKP we Włocławku. Na ogłoszenie państwowej spółki odpowiedziało 13 firm. Wśród firm, które się zgłosiły byli lokalny przedsiębiorcy: KABO Karol Borkowski i konsorcjum firm Dolmar z Golubia-Dobrzynia, BUDIZOL z Włocławka oraz WIKSBUD z niedalekiego Lipna. Ponadto do przetargu zgłosiły się firmy z Warszawy: Budimex, SKB, Trakcja. Z Bydgoszczy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud, KWK Construction Deweloper, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech, Alstal Grupa Budowlana i Investment. Ponadto Przedsiębiorstwo Budowlane Częstobud z Częstochowy, Przedsiębiorstwo Budowlane Budopol z Jaskrowa, Wodpol z Żywca i Torpol z Poznania. O wyborze decyduje wyłącznie cena, dlatego też jedynie dwa podmioty zmieściły się w budżecie PKP, który określono na kwotę 28,705 mln zł brutto. Najtańszą ofertę złożyła firma z Warszawy Budimex - 25,680 mln zł brutto oraz Konsorcjum firm z Częstochowy i Jaskrowa - 27 711 000,00. Na realizację prac wyłoniony wykonawca ma 78 tygodni.

Obecny dworzec powstał w 1975 roku. Projekt nowego dworca jest trzykondygnacyjny. Ma mieścić pomieszczenia do obsługi pasażerów PKS i MPK. Na jego ternie mają się znaleźć lokale komercyjne, w tym dwa gastronomiczne. Podłogi wyłożone mają być płytami granitowymi. Hol główny zostanie obłożony płytami granitowymi. Po południowej stronie mają znaleźć się pomieszczenia Wydziału Komunikacji Miasta Włocławek.


 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe