Podczas wczorajszej akcji policjanci przeprowadzili 168 kontroli drogowych. Ponad 100 dotyczyło przekroczenia prędkości

  • 26.02.2021, 16:31 (aktualizacja 26.02.2021, 16:32)
  • informacja prasowa
Podczas wczorajszej akcji policjanci przeprowadzili 168 kontroli drogowych. Ponad 100 dotyczyło przekroczenia prędkości

Podczas wczorajszej (25.02.2021) akcji policjanci wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. Funkcjonariusze pojawiali się szczególnie w tych w miejscach, gdzie występowało wcześniej duże zagrożenie wypadkami drogowymi lub w miejscach oznakowanych przejść dla pieszych. Kierowcy, którzy naruszali w tych miejscach przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami i okazało się, że tych nie brakowało. W sumie policjanci z drogówki dokonali 168 kontroli drogowych, z których 101 dotyczyło łamania przepisów związanych z przekraczaniem prędkości, za które posypały się mandaty i punkty karne.
Natomiast jeden z kierowców utracił na najbliższe trzy miesiące prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 61 km/h. Kontrola prędkości dokonana w miejscowości Kulin (gm. Fabianki) na drodze krajowej nr 67 wykazała, że 43-latek jechał pojazdem renault 111 km/h w miejscu ograniczenia prędkości do 50 km/h. Bezpieczeństwo na drodze to niezwykle istotne zagadnienie, dlatego też kierowcy muszą mieć świadomość, że policjanci prowadzić będą takie działania nie jeden raz.

informacja prasowa

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe