Policjanci z leśnikami podczas akcji „Wieniec”

  • 26.02.2021, 23:27
  • informacja prasowa
Policjanci z leśnikami podczas akcji „Wieniec” fot. policja

W tym tygodniu dzielnicowi z lipnowskiej jednostki pełnili służbę ze Strażą Leśną biorąc udział w akcji „Wieniec”. Ma ona na celu ukrócenie takich zachowań jak zbieranie poroży przy wykorzystaniu nieetycznych metod płoszenia zwierząt. Policjanci zwracają także uwagę na kradzież drewna i szkodnictwo leśne.

Niedawno cały kraj usłyszał o akcji ratowania jeleni w okolicach Ińska z województwie zachodniopomorskim. Spłoszone zwierzęta wbiegły na zamarznięte jezioro, którego tafla załamała się. Wielu zwierząt nie udało się wtedy uratować. Prawdopodobną przyczyną wypłoszenia zwierzyny była akcja zorganizowana prze zbieraczy poroża, którzy specjalnie straszą zwierzęta by przegonić je w wysokim śniegu w celu pozyskania ich „wieńca”.
Zbiór zrzutów na terenie lasu gospodarczego jest legalny, ale poszukiwacze nie powinni naruszać zakazów obowiązujących w lasach, m.in. zakazu płoszenia zwierzyny czy wchodzenia na powierzchnie ustawowo wyłączone z penetracji, np. młodniki do 4 m wysokości.
Dzielnicowi z lipnowskiej jednostki pełnią służbę ze Strażnikami Leśnymi Nadleśnictwa Dobrzejewice przynajmniej raz w miesiącu. Zwracają także uwagę na kradzież drewna i szkodnictwo leśne takie jak zaśmiecanie terenów leśnych czy właśnie nieodpowiednie zachowania mogące powodować płoszenie zwierzyny.

informacja prasowa

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe