Straż Miejska będzie miała nowe auto elektryczne warte 143 015,00 zł

  • 28.02.2021, 00:30 (aktualizacja 28.02.2021, 01:53)
  • Bogumiła Obałkowska/ SM
Straż Miejska będzie miała nowe auto elektryczne warte 143 015,00 zł

W piątek o godz.10.00 w siedzibie Straży Miejskiej we Włocławku, rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie samochodu elektrycznego. Zgodnie z wymaganiami jakie postawiła włocławska Straż Miejska auto miało być fabrycznie nowe - rok produkcji 2021 i być autem typu "zamknięte kombi" służącym do patroli na terenie miasta Włocławek. Wśród wymagań podstawowych znalazły się: minimalny zasięg na jednym ładowaniu - minimum 270 km, podwójne oszklenie tylnych drzwi, radiotelefon umiejscowiony na półce podsufitowej w sposób umożliwiający jego obsługę, czujnik cofania z kamerą i wyświetlaczem, 5 miejsc siedzących. Wśród dodatków w zamówieniu SM pojawiły się takie udogodnienia jak webasto, dodatkowe ogrzewanie postojowe, czy dodatkowe oświetlenie LED  oddzielnie dla kierowcy i pasażera umożliwiające czytanie dokumentów, umiejscowione nad przednimi fotelami. Przetarg wygrał Auto Serwis Pasikowski, który jest dealerem mark Dacia i Renault. Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, sądząc po parametrach przetargu będzie to Renault Kangoo Z. E. Maxi Combi. Co prawda na oficjalnej stronie Renaulta napisano, że to auto "zapewnia 200 km zasięgu w rzeczywistych warunkach użytkowania", jednakże inne miasta, które ogłosiły podobne przetargi (min. przejechanie 270 km) takie właśnie auto otrzymały. Kwota za nowe auto dla SM  to 143. 015,00.  Straż Miejska w Płocku od Renaulta dwa identyczne, dostała w maju 2020 do testowania, zaś Urząd Miasta w Rzeszowie dwa podobne zakupił na potrzeby urzędu.

Bogumiła Obałkowska/ SM

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dlaczego ?
dlaczego ? 28.02.2021, 13:32
Kiedy przestaną być pompowane pieniądze w tych nierobów, speców od blokad. Niech ***ją na piechotę .
Hd t
Hd t 28.02.2021, 05:23
Za te pieniądze powinny być. nasadzome nowe drzewa liściaste, zamiast tych wyciętych lekką rączką władzy. Jeżdzenie jednym elektrycznym samochodem nic tu nie zmieni...

Pozostałe