Aeroklub Włocławski stracił uprawnienia. Pytamy dyrektora co dalej?

  • 01.03.2021, 13:28 (aktualizacja 01.03.2021, 16:47)
  • B.B.
Aeroklub Włocławski stracił uprawnienia. Pytamy dyrektora co dalej? archiwum

W mediach społecznościowych pojawiła się informacja mówiąca o utracie przez Aeroklub Włocławski certyfikatów AMO i CAMO dotyczących techniki lotniczej. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej sprawie. W tym celu skontaktowaliśmy się z Markiem Kozińskim, wiceprezesem i sekretarzem zarządu włocławskiego Aeroklubu.

"Tak, jest wprowadzany program naprawczy, czyli usuwamy te niezgodności. Druga sprawa, na ten czas zawarliśmy już z zewnętrznymi podmiotami umowy, które będą nam wykonywały te przedsięwzięcia, do których potrzebne są te certyfikaty. Jakiś czas temu Aeroklub nosił się z takim zamysłem, aby niektóre czynności wykonywały zewnętrzne podmioty. Mamy już zawarte umowy z takimi podmiotami. (...) Teraz jest okres zimowy, więc te loty nie są wykonywane, robione są przeglądy, naprawy sprzętu. Pierwsze loty będą pewnie na początku kwietnia." - informuje Marek Koziński

Zainteresował nas także stan maszyn,jakie ma do dyspozycji Aeroklub. Często pojawiają się opinie, że są one przestarzałe, a nawet, że nie powinno się na nich latać.

"Mamy dwóch mechaników, którzy są zatrudnieni u nas, a niektóre naprawy są wykonywane przez zewnętrzne firmy. Co do tego jaki jest stan maszyn to sezon trwa od wiosny do jesieni. Jesienią szybowce są zdemontowane, prowadzone są naprawy jeśli są jakieś usterki. Podobnie jest w przypadku samolotów. Na dobrą sprawę, gdyby trzeba było teraz gdzieś lecieć to byśmy polecieli, ale generalnie do momentu rozpoczęcia sezonu lotniczego nie ma takiej potrzeby. Żadnych formalnych przeciwwskazań nie ma." - dodaje Marek Koziński

Certyfikaty Aeroklubu Włocławskiego wygasły, jednak jego funkcjonowanie nie jest zagrożone. Niektóre czynności przejęły zewnętrzne firmy. Start sezonu lotniczego, który odbędzie się wiosną nie jest zagrożony.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Członek aeroklubu
Członek aeroklubu 02.03.2021, 07:51
Certyfikaty nie wygasły lecz zostały odebrane. Powodem odebrania było poświadczanie nieprawdy. Myślę, że przedstawiciel aeroklubu w swoich wyjaśnieniach dalej mija się z prawdą. A to jest bardzo łatwe do zweryfikowania. Wystarczy aby autor tego artykułu skontaktował się z rzecznikiem prasowym ULC.
pilot_ATPL Włocławek
pilot_ATPL Włocławek 01.03.2021, 20:53
Troszkę nie do końca rozumiem, w przypadku odebrania certyfikatu, program naprawczy nie wchodzi w grę, jedynie ponowna certyfikacja lub odwołanie do wyższej instancji czyli (prawdopodobnie) dyrektora działu techniki lotniczej lub prezesa urzędu... utrata tych certyfikatów, może spowodować, ze Urząd Lotnictwa Cywilnego będzie kontrolował "osobiście" wykonane czynności techniczne, co może być ciężkie do przeskoczenia, bo aerokluby w całej Polsce mocno podobały technicznie w ostatnich latach - po zamknięciu finansowania szkoleń przez Państwo zrobiła się duża dziura w budżetach (nie tylko we Włocławku), co za tym idzie, mamy niedociągnięcia techniczne sięgające paru lat wstecz ... dzięki Ci cudowna Unio Europejska!

A mówiąc tak poważnie, to nie ma do śmiechu, UE nakłada mocno restrykcyjne wymagania, które dotyczą zarówno linii lotniczych jak i małego lotnictwa, będzie coraz trudniej...

Pozostaje życzyć szczęścia i pomyślności, bo w najbliższym sezonie Lotnisko w Kruszynie może mieć sporo ciężkich chwil... Działajcie! 🙂

Pozostałe