Akcja policji we Włocławku. W sumie nałożono 31 mandatów na pieszych i kierowców

  • 02.03.2021, 02:35 (aktualizacja 02.03.2021, 12:31)
  • informacja prasowa
Akcja policji we Włocławku. W sumie nałożono 31 mandatów na pieszych i… fot. policja/ archiwum

Piątkowe  (26.02.2021) działania  „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego” trwały w godzinach od 6.00 do 22.00. Policjanci z Włocławka w tym czasie sprawdzali czy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do przepisów związanych z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. To właśnie oni podczas zdarzeń drogowych narażeni są na najpoważniejsze obrażenia, bowiem nie chronią ich takie zabezpieczenia jak np. poduszki powietrzne, czy pasy bezpieczeństwa, które są wyposażeniem aut. Mundurowi zwracali uwagę na to jak zachowują się kierowcy względem pieszych, ale też czy piesi i rowerzyści stosują się do przepisów i czy odpowiednio zadbali o swoją widoczność na drodze. Efektem działań było ukaranie 27 kierujących mandatami karnymi za wykroczenia drogowe, głównie za nieprawidłowe zachowanie w rejonie przejść dla pieszych. Również piesi łamali przepisy, przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Za tego rodzaju przewinienie na 4 z nich policjanci nałożyli mandaty, z kolei 10 pieszych zostało pouczonych. W akcji prowadzonej w całym województwie w sumie wzięło udział 287 policjantów, którzy łącznie ujawnili 613 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i 4 wykroczenia wobec rowerzystów.

informacja prasowa

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
krysia
krysia 02.03.2021, 08:39
zwyczajnie kierowcy nadal nie zatrzymują się na pasach, czego dowodem jest przejście dla pieszych na ul Wienieckiej, gdzie zginął Strażnik Miejski
MANDAT
MANDAT 02.03.2021, 07:00
KARAC WLEPIAC MANDATY TYLKO TO POTAFICIE

Pozostałe