piątek, 26 kwietnia 2024 15:46

Mikołajkowy Turniej Lider Cup 2018

Autor: fot. Martyna Drzewiecka

W niedzielę 09 Grudnia 2018r. miała miejsce kolejna edycja Mikołajkowego Turnieju Lider Cup 2018 organizowanego przez klub sportowy KS Lider Włocławek. W zawodach sportowych brało udział dziewięć drużyn. Chłopcy z roczników 2008-2009 rywalizowali między sobą w dwóch grupach. Poziom turnieju był wysoki, a zmagania młodych piłkarzy trwały od godziny 9.00 do godziny 14.00. Zgłosić się do turnieju mogła każda drużyna z Polski, która miała chęć powalczyć o puchar. Podczas rozgrywek obowiązywały standardowe zasady piłki halowej oraz zmiany hokejowe, a mecze rozgrywane na pełnowymiarowym boisku, z bramkami o wymiarach 2m x 3m pozwoliły młodym piłkarzom poczuć się dorosłymi, zawodowymi graczami. Mecze trwające po 12 minut,  pozwoliły wyłonić najlepsze drużyny z każdej grupy, które następnie rywalizowały o pierwsze miejsce. Ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Stomil Olsztyn, drugie miejsce wywalczyli zawodnicy klubu Piłkarz Golub Dobrzyń, a na trzecim miejscu uplasowali się młodzi piłkarze z drużyny Delta Słupno. Pozostałe miejsca zajmowały kolejno drużyny: KS Żychlin, Młode Talenty Toruń, dopiero na szóstym miejscu pojawili się gospodarze turnieju Lider Włocławek I, następnie KS Królewscy Płock, Orlęta Aleksandrów Kujawski i na ostatnim miejscy znalazł się zespół KS Lider Włocławek II. Ponadto poza klasyfikacją drużynową zostały przyznane nagrody indywidualne. Nagrodę dla najlepszego bramkarza zdobył Igor Saletra z drużyny Piłkarz Golub-Dobrzyń. Królem strzelców turnieju, który we wszystkich meczach zdobył najwięcej bramek (5) został Filip Świderski z zespołu Delta Słupno. Statuetkę najlepszego zawodnika wywalczył piłkarz drużyny Stomil Olsztyn- Adam Lis. Zostały również przydzielony nagrody dla dwóch najmłodszych zawodników z drużyn Lider I i Lider II- Remigiusza Przystałowskiego i Igora Rażewskiego. Poza pucharami i medalami za pierwsze trzy miejsca, każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzymała pamiątkowy puchar, a zawodnicy indywidualni upominkowe medale za uczestnictwo. Dla każdego uczestnika turnieju również przewidziano drobne upominki. Mimo iż był to turniej towarzyski to młodzi piłkarze mogą poczuć namiastkę czekającej ich w przyszłości rywalizacji oraz uczą się w ten sposób grania według zasad fair play.