GDDKiA pyta kierowców o oznakowanie dróg krajowych i autostrad. Uruchomiono specjalną ankietę

  • 02.03.2021, 03:43 (aktualizacja 02.03.2021, 10:40)
  • informacja prasowa GDDKiA
GDDKiA pyta kierowców o oznakowanie dróg krajowych i autostrad. Uruchomiono specjalną ankietę fot. GDDKiA

W 2013 r. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD) wyraziła zgodę na oznakowanie eksperymentalne w zakresie oznaczenia kierunkowego i tablic szlaku drogowego na budowanej autostradzie A1 na odcinku Toruń - Kowal. Do końca roku oznakowanie eksperymentalne zostało wyniesione na pierwszej części tego odcinka pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Od tego czasu oznakowanie eksperymentalne zostało już wdrożone na 57 odcinkach dróg w całej Polsce. Pod koniec 2019 r. wyniesione zostało m.in. na kilku odcinkach drogi ekspresowej S5 (woj. wielkopolskie: autostrada A2 - węzeł Lipno,  autostrada A1 - granica z woj. wielkopolskim) oraz na śląskim odcinku autostrady A1 Częstochowa Północ - Częstochowa Blachownia. Znaki, odbiegające nieco od dotychczasowych, mają stanowić ewolucyjną zmianę oznakowania standardowego, stworzoną w oparciu o opinie przesyłane przez użytkowników dróg i analizy GDDKiA. Obecnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pyta kierowców o zdanie na temat znaków:

"Zapraszamy do udziału w badaniu skierowanym do użytkowników dróg krajowych, które dotyczy kwestii oznakowania. Jego celem jest poznanie opinii kierowców na temat oznakowania eksperymentalnego oraz obecnie obowiązujących rozwiązań w zakresie znaków drogowych. Pytania dotyczyć będą także znaku 19 111 oraz ogólnej oceny oznakowania dróg zarządzanych przez GDDKiA. W tym ostatnim punkcie można m.in. wskazać których znaków jest za dużo, a których na sieci dróg krajowych przydałoby się więcej."

Ankietę można wypełnić pod tym LINKIEM

informacja prasowa GDDKiA

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe