Warte około 300 000 zł pojazdy skradzione w Niemczech zostały znalezione na terenie powiatu włocławskiego

  • 03.03.2021, 11:52 (aktualizacja 03.03.2021, 16:32)
  • Policja
Warte około 300 000 zł pojazdy skradzione w Niemczech zostały znalezione na terenie powiatu włocławskiego materiały prasowe Policji

Współdziałanie policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi i włocławskich mundurowych skutkowało ujawnieniem w powiecie włocławskim kilku pojazdów z przebitymi numerami identyfikacyjnymi. Auta bmw, audi, mercedes i quad kawasaki o łącznej wartości około 300 tysięcy złotych zostały zabezpieczone do dalszych czynności.

Sprawa rozpoczęła się od podejrzeń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, którzy przypuszczali, że na terenie powiatu włocławskiego może znajdować się pojazd skradziony w Niemczech. W poniedziałek (01.03.2021) postanowili zweryfikować swoje ustalenia i wspólnie z mundurowymi z Włocławka weszli na teren jednej z posesji w podwłocławskiej miejscowości. Ujawnili tam kilka pojazdów, w tym trzy auta osobowe marek bmw, audi, mercedes oraz quada kawasaki, w których widoczne były ślady ingerencji w pola numerowe. Dalsze czynności prowadzone przez włocławskich i łódzkich policjantów przy współudziale biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Łodzi pozwoliły ustalić, że audi i bmw zostały skradzione na terenie Niemiec - pierwszy w 2018 roku, a drugi w 2020. Jednak na tym sprawa się nie zakończyła. Idąc dalej tym tropem policjanci przeszukali kolejną posesję na terenie powiatu, gdzie zabezpieczyli jeszcze jeden pojazd pochodzący z kradzieży. Było to audi utracone w Niemczech w 2014 roku. Samochody i quad o wartości łącznej około 300 tysięcy złotych zostały zabezpieczone do dalszych specjalistycznych badań. Śledczy ustalają w jakich okolicznościach pojazdy trafiły do Polski oraz kto mógł mieć związek z ich transportem i ingerencją w pola identyfikacyjne.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są zatrzymania osób związanych z tym przestępczym procederem.

 

Policja

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe