Koniec z parkowaniem auta przy przystani. Pojawił się prawidłowy znak drogowy

  • 05.03.2021, 17:46 (aktualizacja 05.03.2021, 20:53)
  • B.B.
Koniec z parkowaniem auta przy przystani. Pojawił się prawidłowy znak drogowy

W połowie stycznia na naszym Portalu ukazał się artykuł dotyczący tabliczki, która została zamontowana na jednym ze znaków na parkingu przystani przy ulicy Piwnej. Biały napis na czerwonym tle informował, że na parkingu obowiązuje zakaz parkowania od godziny 22:00 do 6:00. Okazało się, że tabliczka jest niezgodna z rozporządzeniem w sprawie znaków i sygnałów drogowych, co potwierdziła Straż Miejska i Policja. Wobec tego, można było w tym miejscu parkować pojazdy o każdej porze. Teraz sytuacja się zmieniła. Czerwona tabliczka została usunięta. Na wjeździe na parking pojawił się za to znak – B1, czyli zakaz ruchu w obu kierunkach. Pod nim, czarny napis na białym tle głosi "W GODZ. 22.00-06.00". Oznacza to koniec zostawiania samochodu na noc na parkingu przy przystani.

B.B.

Zdjęcia (2)

Aktualne oznakowanie

Aktualne oznakowanie

Zdemontowana tabliczka o zakazie parkowania

Zdemontowana tabliczka o zakazie parkowania

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czesław.Z.
Czesław.Z. 06.03.2021, 09:42
Znak B-1 "zakaz ruchu w obu kierunkach" oznacza zakaz ruchu na drodze pojazdów, kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy; znak może być ustawiony na jezdni. Umieszczona pod znakiem B-1 tabliczka z napisem „Nie dotyczy” wraz z symbolem pojazdu lub wyrażeniem określającym pojazd wskazuje, że zakaz nie dotyczy pojazdu określonego tabliczką.

Pozostałe