piątek, 29 marca 2024 15:25

Lider Włocławek pewnie wygrywa w Kowalu

Autor: B.B.

W meczu IV Ligi grupy kujawsko-pomorskiej zespół Kujawiaka Kowal podejmował na własnym obiekcie Lidera Włocławek. Mecz był wyrównany, nie brakowało okazji do zdobycia bramki z obu stron. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać 31 minut. Sędzia odgwizdał przewinienie zawodnika gospodarzy w bliskiej odległości pola karnego Kujawiaka. Do piłki podszedł Marcin Bykowski i bezpośrednim uderzeniem na bramkę pokonał golkipera gospodarzy. Zawodnicy Kujawiaka ruszyli do ataku, by jak najszybciej doprowadzić do remisu, jednak nie mogli znaleźć sposobu na pewnie grających w defensywie włocławian. Po zmianie stron gospodarze nadal napierali, ale goście również mieli kilka dogodnych okazji świetnie grając z kontrataku. W 90 minucie meczu Lider podwyższył na 2-0. Trafienie głową zaliczył grający z numerem 9 Miłosz Kapica po asyście Tarasa Yavorskyiego. Lider Włocławek zajmuje obecnie 2 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów.