Droga łącząca Brześć Kujawski z Lubrańcem zostanie gruntownie przebudowana

  • 01.04.2021, 15:54 (aktualizacja 01.04.2021, 17:52)
  • B.B.
Droga łącząca Brześć Kujawski z Lubrańcem zostanie gruntownie przebudowana Fot UMWKP

Dziś (1 kwietnia) wykonawca wybrany w przetargu podpisał umowę na gruntowną przebudowę drogi wojewódzkiej nr 270 łączącej Brześć Kujawski z Lubrańcem. Rozbudowana trasa zostanie połączona z obwodnicą Lubrańca. Droga zostanie rozbudowana w oparciu o wcześniej przygotowaną koncepcję. Zakłada ona modernizację i rozbudowę trasy o długości 6,66 km od Brześcia Kujawskiego do projektowanej obwodnicy Lubrańca. Na połączeniu z obwodnicą powstanie rondo. Droga zostanie wzmocniona do przenoszenia obciążeń rzędu 11,5 tony na oś. Oznacza to, że będzie zdecydowanie bardziej odporna na powstawanie uszkodzeń i kolein. Wyposażona zostanie w nową nawierzchnię, pobocza, zatoki autobusowe i bariery. Zyska też trwałe oznakowanie poziome i nowe znaki pionowe.

Za prace odpowiadać będzie firma „Onde”, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu przetargowym. Inwestycja jest współfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Łączna wartość umowy to blisko 21 mln zł. W pierwszej kolejności wykonawca przygotuje projekt i uzyska zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, tzw. ZRID. Zakończenie prac budowlanych planowane jest za dwa lata. Po odbiorach przebudowana droga będzie objęta 7-letnią gwarancją. Planowane są również dalsze etapy prac w kierunku granicy województwa. Powstanie także obwodnica Lubrańca. Za realizację odpowiada także firma „Onde”. Inwestycja pochłonie 48 mln zł. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe.

 

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anna
Anna 01.04.2021, 18:25
No nareszcie!

Pozostałe