To już dziesiąty pożar w ciągu ostatnich 2 tygodni na wysypisku w Bądkowie

  • 02.04.2021, 02:13
  • informacja prasowa WIOŚ
To już dziesiąty pożar w ciągu ostatnich 2 tygodni na wysypisku w Bądkowie fot. WIOŚ

W dniu 31.03.2021 r. we wczesnych godzinach porannych na terenie działki w m. Łowiczek, gmina Bądkowo wybuchł kolejny pożar. To już 10 samozapłon zgromadzonych na działce odpadów w przeciągu ostatnich 2 tygodni. W wyniku pożaru nadpaleniu uległa pryzma odpadów pochodzenia komunalnego magazynowana na terenie działki. Pożar objął powierzchnię około 60 m2 odpadów. Akcja gaśnicza koordynowana przez KP PSP Aleksandrów Kujawski została zakończona w tym samym dniu około godz. 7.20.

Odpady magazynowane na działce w Łowiczku zostały zebrane przez spółkę na podstawie zezwolenia udzielonego przez starostę. W ubiegłym roku Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska nałożył na spółkę dwie kary pieniężne w łącznej wysokości 15 000 zł, za utrudnianie kontroli i brak zapewnienia dostępu do monitoringu wizyjnego miejsca magazynowania odpadów. W dniu 17.02.2021 r. Delegatura WIOŚ we Włocławku rozpoczęła kolejną kontrolę na tym terenie. Ze względu na skomplikowany charakter sprawy czynności kontrolne są nadal kontynuowane.

informacja prasowa WIOŚ

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
propozycja
propozycja 02.04.2021, 09:22
Proponuję, aby każdy kto chętny brał sobie ten opał do domu i wypalał w chłodne dni. Będzie z pożytkiem dla wszystkich. Takie palenie na wysypisku mija się z celem. Problem się rozwiąże i pomoże obniżyć rachunki, bierzcie ludzie worki i po opał...

Pozostałe