Włocławianin pyta kto korzysta z basenu o 4.00 nad ranem?

  • 03.04.2021, 00:01 (aktualizacja 03.04.2021, 01:09)
  • Bogumiła Obałkowska
Włocławianin pyta kto korzysta z basenu o 4.00 nad ranem? fot. nadesłane

Kilkanaście dni temu otrzymaliśmy e-mail oraz załączone fotografie z pytaniem w jakim celu pływalnia Delfin bywa oświetlona nocą. 

"Mieszkam w pobliżu basenu i wielokrotnie widzę, że cały obiekt jest oświetlony. Najczęściej gdy jadę do pracy o 4.00 i wtedy widzę tam światła- pali się światło w wejściach i korytarzach i pływalnia również. Zastanawialiśmy się z żoną w jakim celu, ktoś się wtedy kąpie? Basen jest na noc wynajmowany, czy może ktoś ma szczególne względy i przy tej pandemii np. kąpie się nocą, a reszta nie może? Proszę o zapytanie odpowiednich osób i wyjaśnienia, bo jeżeli nikt z niego nie korzysta  - nie wynajmuje, to po co to się świeci. Przecież to kosztuje?"

Pytania wysłaliśmy do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź:

"Na basenach zarządzanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włocławku oświetlenie w częściowym zakresie włączone jest przez całą dobę – również w godzinach między 22:00 a 06:00. W godzinach tych na terenie obiektów znajdują się również pracownicy OSiR Włocławek tj. jeden pracownik maszynowi, który kontroluje i utrzymuje w gotowości dozowanie chemii do niecek  basenu oraz dwie osoby z obsługi prowadzące na całym terenie basenów prace porządkowe oraz zajmujące się dezynfekcją basenów; jak już wspomniano w pkt 1 na terenie obiektów przebywają przez całą dobę pracownicy, wykonujący swoje obowiązki służbowe w związku z czym niezbędnym jest również korzystanie z oświetlenia w organicznym zakresie. Zwracamy uwagę, iż pracownicy maszynowi przebywają na obiekcie przez 24 godziny na dobę, niezależnie od godzin otwarcia basenu w związku z czym niemożliwym jest wyłączenia na obiekcie oświetlenia. "- informuje OSiR

Jak informuje OSiR, aby odpowiedzieć dokładnie na pytanie: ile wynosi koszt oświetlenia (w godzinach 22.00-06.00) pływalni Delfin, OSiR musiałby wydać 150 złotych na poczynienie takich ustaleń. W związku z istotą pytania dotyczącą korzystania z basenu nocą, zrezygnowaliśmy z takich ustaleń. Mamy nadzieję, że wątpliwości zostały rozwiane. 

 

 

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
m
m 03.04.2021, 08:16
To jedzie do pracy czy zdjęcia robi? Zajmij się człowieku swoim życiem a nie d6pa cie boli że ktoś się kąpie.

Pozostałe