Bezdomny mężczyzna okupował toaletę. Interweniowała policja

  • 03.04.2021, 09:30 (aktualizacja 04.04.2021, 01:30)
  • B.B.
Bezdomny mężczyzna okupował toaletę. Interweniowała policja

Nietypową interwencję przeprowadzili policjanci na osiedlu Południe. Dwa policyjne wozy pojawiły się w nocy przy parkingu strzeżonym przy ul. Broniewskiego. Czego dotyczyła nocna interwencja zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji we Włocławku.

"W pobliżu miejsca interwencji znajduje się toaleta. Jeden z mieszkańców osiedla Południe chciał z niej skorzystać, ale okazało się, że jest zamknięta. Wewnątrz toalety ktoś się znajdował, ale nie odpowiadał na interwencje mieszkańca. Zaniepokojony mężczyzna wezwał służby. Okazało się, że w toalecie znajdował się bezdomny mężczyzna." - informuje st. sierż. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku

Osoby bezdomne często używają miejskich szaletów jak noclegowni. W sieci można znaleźć szereg artykułów dotyczących zagospodarowania toalet publicznych przez osoby bezdomne. W ogólnodostępnej toalecie w Urzędzie Miasta w Gorzowie potrafią się nawet kąpać, o czym informowała Gazeta Lubuska, z kolei Nowości Toruńskie pisały w 2015 roku o ekipie kloszardów w męskiej toalecie, którzy robili pranie "Wystawili proszek, w jednym zlewie szorowali ciuchy, w drugim je płukali.". Niemniej zaradni byli bezdomni w Lublinie gdzie jak informuje Dziennik Wschodni łazienki na Wydziale Politologii UMCS okupują bezdomni, którzy zasypiają na sedesach, myją się, kradną gaśnice, mydła i żarówki. 

 

B.B.

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 04.04.2021, 09:36
xD

Pozostałe