Namawiał 12-latkę do czynności seksualnych. Co ze sprawą 33-latka zatrzymanego przez "łowców pedofilów"?

  • 08.04.2021, 08:25 (aktualizacja 08.04.2021, 09:23)
  • B.Obałkowska
Namawiał 12-latkę do czynności seksualnych. Co ze sprawą 33-latka zatrzymanego przez "łowców pedofilów"?

Na początku lutego br. "Łowcy pedofilów" pojawili się we Włocławku. Trop za mężczyzną, który namawiał 12-latkę przez czat na spotkanie i opisywał czynności seksualne, zaprowadził członków Elusive Child Protection Unit Poland (filia angielskiej grupy "łowców pedofili") do 33-letniego Mariusza z os. Kazimierza Wielkiego. Trzech mężczyzn z ECPU poprosiło Mariusza o wyjście z domu, przedstawili mu zapis rozmowy z nieletnią i zapytali czy to jego czat. Włocławianin się przyznał, choć później zaprzeczał. Z treści rozmowy wynikało, że 33-latek umówił się z małoletnią na godz. 15.00. Na spotkaniu się nie pojawił. Zapytany o to dlaczego się nie pojawił stwierdził, że był w pracy. W treści pisał m.in że pokaże dziewczynce "jak się kochać". Na miejsce wezwano policję, włocławianin został zatrzymany. Nagranie z rozmowy członków ECPU z mieszkańcem Włocławka znalazło się w sieci. Dostępne jest TUTAJ. Z pytaniem na jakim obecnie etapie jest sprawa zwróciliśmy się do rzecznika Komendy Miejskiej Policji we Włocławku:

"Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek 8 lutego i usłyszał zarzut z art. 200 a § 2 Kodeksu Karnego. Zwolniony został we wtorek 9 lutego. W domu mężczyzny zabezpieczono sprzęt komputerowy oraz inne nośniki, które obecnie badają biegli z dziedziny sprzętów informatycznych. Na tę chwilę mogliśmy postawić tylko taki zarzut, dopiero sprawdzenie nośników pozwoli nam ustalić czy mężczyzna posiadał np. materiały o treści pedofilskiej. Gdyby się okazało, że takowe posiada, usłyszy dodatkowe zarzuty.  Czekamy na tę opinię. Gdy ją otrzymamy, wówczas prokurator zdecyduje co dalej, ponieważ sprawa toczy się pod nadzorem prokuratury."- informuje Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku

Mężczyzna pozostaje na wolności. 33-letniemu Mariuszowi postawiono zarzut zagrożony karą więzienia do lat 2. Jak ustaliła policja mężczyzna za pośrednictwem komunikatora składał propozycje obcowania płciowego od października 2020 roku do lutego 2021. Poniżej treść artykułu z którego postawiono zarzuty:

Art. 200 a § 2 Kodeksu Karnego dotyczy elektronicznego kontaktu z osobą małoletnią w celach pedofilskich.

„Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej lub udziału w produkowaniu lub utrwalaniu treści pornograficznych, i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2

B.Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe