Zmarła kobieta zakażona bakterią New Delhi. W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku wykryto kolejnych nosicieli bakterii

  • 08.04.2021, 16:26 (aktualizacja 08.04.2021, 16:50)
  • B.B.
Zmarła kobieta zakażona bakterią New Delhi. W szpitalu tymczasowym w Ciechocinku wykryto kolejnych nosicieli bakterii

We wtorek w szpitalu tymczasowym w Ciechocinku w organizmie jednego z pacjentów zakażonych koronawirusem wykryto bakterię New Delhi. Z tego powodu placówka została zamknięta. Niestety odnotowano kolejne przypadki zakażenia tą groźną bakterią.

"Mamy 2 nowe przypadki zakażenia bakterią New Delhi. Co ważne osoby są bezobjawowymi nosicielami tej bakterii i według wstępnego wywiadu epidemicznego wszystko wskazuje, że do zakażeń dochodziło poza szpitalem. Te osoby, które zostały przetransportowane do szpitala tymczasowego już wcześniej były nosicielami tej bakterii. Niestety musimy poczekać na ostateczne wyniki innych testów, które były przeprowadzone w Ciechocinku. Kilka wyników jest niejednoznacznych. W najbliższą sobotę otrzymamy informację, czy inne osoby są również zakażone bakterią New Delhi." - powiedział Adrian Mól, Rzecznik Prasowy Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

Pierwsza osoba, która była zakażona bakterią New Delhi zmarła. Jak informuje rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, główną przyczyną śmierci kobiety był trudny przebieg Covid-19. New Delhi może wywołać zapalenie płuc, układu pokarmowego czy moczowego oraz doprowadzić do sepsy. Jak informują lekarze, jest odporna na większość antybiotyków.

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe