Rozstrzygnięto XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

  • 09.04.2021, 13:34 (aktualizacja 09.04.2021, 15:08)
  • B.B.
Rozstrzygnięto XIII Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski im. Stanisława Zagajewskiego

Dziś o godzinie 11:00 w Zbiorach Sztuki ogłoszono wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Rzeźbiarskiego dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego. Z powodu pandemii tegoroczna edycja konkursu miała charakter hybrydowy: w dniach 8-9 lutego w Centrum Kultury Browar "B." rozdawano zgłoszonym wcześniej uczestnikom masę ceramiczną. W piątek 12 lutego przyjmowano gotowe prace. 7 dni później jury w składzie: Adam Zapora, Janina Twardy, Justyna Kwiatkowska, Mariusz Konczalski. Jury oceniło 44 prace wykonane na miejscu w 3 kategoriach wiekowych i odrębnie 64 prace nadesłane, także w 3 kategoriach wiekowych. W sumie przyznano 20 nagród i 24 wyróżnienia. Nagrodę Grand Prix w wysokości 900 zł otrzymała Aleksandra Babis ucząca się w Zespole Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

"Ta edycja konkursu była piątą, w której brałam udział. Poprzednio 2 razy zostałam wyróżniona i raz zajęłam pierwsze miejsce. W tym roku na konkurs wyrzeźbiłam baranka symbolizującego ofiarę. Inspiracją był obraz "Adoracja baranka" Jana van Eycka. Lubię też rzeźbić zwierzęta. Wykonanie tej pracy zajęło mi 4-5 godzin." - powiedziała Aleksandra Babis, laureatka nagrody Grand Prix konkursu

Wystawa będzie dostępna dla szerszej publiczności w formie wirtualnego spaceru.

B.B.

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe