Linia sortownicza Saniko unowocześniona. Będą zwolnienia?

  • 14.04.2021, 17:08 (aktualizacja 14.04.2021, 17:17)
  • B.B.
Linia sortownicza Saniko unowocześniona. Będą zwolnienia? PGK Saniko

Dziś o godzinie 11:00 w PGK Saniko odbyła się konferencja prasowa dotycząca zakończenia pierwszego etapu projektu "Modernizacja linii sortowniczej w RIPOK w Machnaczu oraz doposażenie PSZOK we Włocławku”. Celem projektu jest zwiększenie przepustowości linii technologicznej do segregacji odpadów surowcowych, wzrost odzysku odpadów surowcowych kierowanych do recyklingu materiałowego, zwiększenie udziału ilości odpadów komunalnych poddawanych odzyskowi i unieszkodliwieniu innymi metodami niż składowanie, redukcja ilości składowanych odpadów komunalnych oraz realizacja zadań z zakresu zapobiegania i ponownego użycia odpadów, poprzez utworzenie punktu napraw i wymiany rzeczy używanych w PSZOK.

"Za nami pierwszy etap tej inwestycji, etap bardzo pracochłonny, bardzo rozległy czasowo. Inwestycja w Machnaczu rozpoczęła się w 2019 r. Była bardzo kosztowna, gdyż jej wartość to 32 miliony. Spółka posiłkowała się środkami zewnętrznymi w wysokości 15 milionów zł. Rozbudowaliśmy zakład o halę sortowni, jak również została wprowadzona nowa linia technologiczna. Było to spowodowane diametralnymi zmianami przepisów, które zostały wprowadzone przez ustawodawcę w ostatnich latach." - powiedziała Sylwia Wojciechowska prezes PGK Saniko

W pierwszym etapie inwestycji hala wyposażona została w linię technologiczną, w skład której weszły m.in. takie elementy jak: rozrywarka do worków, sito bębnowe długości 12,5m, 5 kabin sortowniczych, separator optyczny papieru, separator optyczny tworzyw sztucznych, separator balistyczny, prasa belująca do surowców wtórnych wraz z performerem do butelek PET, zespół przenośników taśmowych. Doposażony został również Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz utworzono punkt naprawy i wymiany rzeczy używanych. Kolejny etap będzie realizowany w 2021 r. Jak się dowiedzieliśmy, modernizacja nie spowoduje redukcji etatów. Przeciwnie, możliwe, że w niedługim czasie konieczne będzie zatrudnienie nowych pracowników.

B.B.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe