Na Zgłowiączce powstanie wypożyczalnia kajaków oraz kawiarenka na wodzie

  • 15.04.2021, 14:09 (aktualizacja 15.04.2021, 14:46)
  • B.B.
Na Zgłowiączce powstanie wypożyczalnia kajaków oraz kawiarenka na wodzie

Od kilki dni na Słodowie na Zgłowiączce znajduje się drewniana platforma. Wejście na nią jest zabezpieczone biało-czerwoną taśmą. Nasza redakcja otrzymała od kilku mieszkańców Włocławka pytania dotyczące konstrukcji: do czego ma ona służyć, czy to jakiś dziwny rodzaj tarasu widokowego? Zainteresowani sprawą zwróciliśmy się do Urzędu Miasta.

"Jak poinformował nas Ośrodek Sportu i Rekreacji, już w zeszłym sezonie pojawił się pomysł, aby przywrócić na Zgłowiączkę rekreację w postaci kajaków. Udało się znaleźć chętny podmiot, który wydzierżawił od OSiR-u sprzęt, ale niestety wówczas ani specjalnie pogoda nie pomogła, ani sama rzeczka nie nadawała się do pływania. Pomysł został reaktywowany w tym roku. Z tym samym dzierżawcą, choć w nowym miejscu, OSiR ponownie spróbuje uruchomić wypożyczalnię kajaków. Dzierżawca wystąpił o pozwolenie do Wód Polskich i na ich terenie postawił scenę na wodzie. OSiR wydzierżawi mu kajaki, aby mogła funkcjonować wypożyczalnia prowadzona przez dzierżawcę. Ponadto planowana jest w tym miejscu mała kawiarenka na wodzie. Jak to wszystko będzie wyglądało, to pandemia i czas najbliższy pokaże. Konstrukcję stawiał podmiot zewnętrzny - OSiR kosztów nie poniósł, ani ich nie zna." - odpowiada Urząd Miasta

Dzierżawca czyni kroki, aby na majówkę, o ile obostrzenia oraz pogoda pozwolą, wypożyczalnia została oddana do użytku. Pomysłodawcą i realizatorem budowy konstrukcji jest podmiot zewnętrzny czyli dzierżawca. Wstępnie dostępne będą 4 kajaki, ale ich ilość może się zwiększyć.

B.B.

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kkk
Kkk 15.04.2021, 18:36
Świetny pomysł!
W
W 15.04.2021, 17:58
Pomysł ok. Warto jeszcze pomyśleć na zagospodarowaniu terenu-stadion na Zazamczu...kiedyś były korty, ścieżka zdrowia...dziś może jakieś altanki, drewniane leżaki, siłownia na świeżym powietrzu i fajny plac zabaw dla dzieci:)

Pozostałe