Policjant uprawiał marihuanę. Jest akt oskarżenia

  • 16.04.2021, 17:19 (aktualizacja 16.04.2021, 18:12)
  • B.B.
Policjant uprawiał marihuanę. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Radziejowie prowadziła postępowanie przeciwko mężczyźnie, który hodował krzewy konopi, następnie zbierał je i suszył. Co pewien czas policja za pośrednictwem mediów informuje o zatrzymaniu osób, które posiadają mniejsze lub większe plantacje konopi. Ta sprawa jest jednak ciekawa nie tylko z powodu hodowania tej rośliny, ale również z powodu osoby, która się tym procederem zajmowała. Oskarżonym jest Kamil K., funkcjonariusz Policji. Sprawa wpłynęła do Prokuratury Rejonowej w Lipnie na początku listopada 2020 r., jednak dla zapewnienia bezstronności, została ona przekazana do prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Radziejowie. Co dokładnie ustaliła Prokuratura w tej sprawie?

"I. w bliżej nieustalonym okresie czasu do dnia 04.11.2020 r. w miejscowości Skępe, woj. kujawsko-pomorskie, wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał przyrządy w postaci namiotu z zielonym logo wraz z metalowym stelażem, stelażu drewnianego z trzeba żarówkami i przewodem, panelu świetlnego LED z kablem, 2 sztuk wentylatorów, wagi elektronicznej koloru czamo-srebmego ze szklaną tacą, 2 sztuk elektronicznych czujników temperatury z przewodem i czujnikami, włącznika czasowego, obudowy komputera wraz z przewodem zasilającym, młynka koloru ciemnego oraz 6 lufek szklanych, służące do wytwarzania substancji odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste, tj. o czyn z art. 54 ust 1 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii II. w okresie od bliżej nieustalonego okresu czasu do dnia 04.11.2020 roku w miejscowości Skępe, woj. kujawsko-pomorskie, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu markomanii uprawiał krzewy konopi innych niż włókniste, dokonywał ich zbioru, a następnie ścinał i suszył wytwarzając środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste w ilości co najmniej 27,28 grama netto, tj. o czyn z art. 53 ust 1 w zb. z art. 63 ust. 1 i 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 11 § 2 kk w zw. z art. 12 § 1 kk."

W oparciu o zebrane dowody w postaci w/w urządzeń i suszu przedstawiono Kamilowi K. zarzuty, że posiadał te przyrządy służące do wytwarzania substancji odurzających, jak i też, że hodował krzewy konopi innych niż włókniste, dokonywał ich zbioru, ścinając i susząc, wytwarzając w ten sposób środek odurzający w postaci marihuany. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil K. przyznał się do pierwszego z czynów, ale jedynie częściowo. Natomiast nie przyznał się do drugiego zarzutu. Zabezpieczone w toku przeszukania urządzenia i substancje zostały poddane badaniom daktyloskopijnym i fizykochemicznym, na których w większości zostały ujawnione ślady linii papilarnych Kamila K. Również badania fizykochemiczne wykazały, że większość zabezpieczonych substancji to susz w postaci marihuany uzyskany z konopi innych niż włókniste. Wyjaśnienia Kamila K. były sprzeczne z materiałem dowodowym zebranym w tej sprawie, w szczególności biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonych ekspertyz daktyloskopijnej i fizykochemicznej. Również oględziny zabezpieczonych od niego telefonów i tabletu wskazywały, że odwiedzał on strony internetowe dotyczące hodowli i wytwarzania środków odurzających w postaci marihuany. Oskarżony Kamil K. nie był dotychczas karany.

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe