Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 08:21
Reklama
Reklama

Czy odpowiednia drabina może zastąpić ławy i stopnie kominiarskie na dachu?

Podziel się
Oceń

Czy odpowiednia drabina może zastąpić ławy i stopnie kominiarskie na dachu?

Autor: fot. nadesłane

Wiele prac budowlano-remontowych wymaga przedostania się na sam szczyt budynku. A nie zawsze można dosięgnąć do kalenicy z rusztowania. Sprowadzanie platformy z wysięgnikiem to również duże koszty. Aby ułatwić poruszanie się po dachu, zaleca się montowanie specjalnych stopni oraz ław kominiarskich. A co w sytuacji, kiedy wszystko zasypał śnieg i ich powierzchnia stała się zbyt śliska? W takich momentach warto mieć pod ręką drabinę, wraz z dedykowanym osprzętem.

Aluminiowe uchwyty do drabin gwarantują wystarczającą stabilność i bezpieczeństwo

O konieczności regularnego odśnieżania dachu raczej nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Lepiej zrzucić go w kontrolowany sposób, niż czekać aż czapy białego puchu zaczną zsuwać się z dużej wysokości, mogąc wyrządzić duże szkody. Dobrze, jak skończy się tylko na urwanych rynnach! Nie można jednak zapominać o własnym bezpieczeństwie – warstwa lodu na stopniu może przyczynić się do utraty równowagi. Według ekspertów z firmy HIGHER pewniejszym rozwiązaniem będzie użycie drabiny, wyposażonej w specjalną adaptację do dachów i kalenic. Narzędzie widoczne na zdjęciu to tylko jeden z przykładów, w serwisie https://sklep.drabiny.info/ można ich znaleźć znacznie więcej. Tym, co łączy praktycznie wszystkie uchwyty do drabin, jest wykonanie z aluminium oraz uniwersalne mocowanie. Dysponując standardowym zestawem narzędzi można szybko zwiększyć funkcjonalność aluminiowej drabiny, bez względu na to kto jest jej producentem.

Wysokiej jakości drabinę stosunkowo łatwo zaadaptować do trudnych, zimowych warunków

Najważniejsza sprawa: można zapomnieć o wywiercaniu specjalnych otworów w prowadnicy. Adaptery mocuje się na szczeblach, za pomocą dołączonych do zestawu wkręcanych złączy. Szerokość drabiny czy jej pozostałe wymiary nie mają najmniejszego znaczenia. Zaczepienie zakończeń o zwieńczenie dachu jest dodatkowo zabezpieczane. Nie trzeba się obawiać, że podczas wchodzenia albo schodzenia cokolwiek zacznie się przesuwać albo luzować. Wystarczy zachować podstawowe środki ostrożności i zdrowy rozsądek, aby dostać się w rejony kalenicy i tam przystąpić do odśnieżania dachu, naprawy komina lub innych, koniecznych prac. Odpowiedni profil oraz wysoka jakość wykonania uchwytów do drabin zapewnia im wysoką wytrzymałość, bez konieczności częstej konserwacji. Jeden zakup wystarczy na wiele lat bezproblemowego użytkowania.


Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama