Włocławianin pyta o ulicę Suszycką. Ratusz odpowiada

  • 28.04.2021, 16:23 (aktualizacja 28.04.2021, 19:00)
  • B.B.
Włocławianin pyta o ulicę Suszycką. Ratusz odpowiada fot. Nadesłane

Pod koniec ubiegłego tygodnia do kilku włocławskich redakcji wpłynął mail od mieszkańca osiedla Zawiśle. Mężczyzna opisywał w nim tragiczny stan ulicy Suszyckiej. Jest to droga gruntowa, dodatkowo usłana ogromną liczbą dziur.

"Piszę do Państwa wyrażając wspólny głos mieszkańców ulicy Suszyckiej na włocławskim Zawiślu. Mieszkańców, którzy od ponad ćwierć wieku (sic!) nie mogą doczekać się położenia nawierzchni na drodze. Jest to już chyba ostatnia ulica w tej części miasta, która została w taki sposób zaniedbana (na innych położono nawierzchnie). Mieszkańcy pisali wielokrotnie pisma tradycyjne i maile do Zarządu Dróg, Urzędu i Prezydenta miasta. Niestety, jedyne na co możemy liczyć to zasypanie najwyżej kilka razy w roku największych dziur, co niweluje utrudnienia w przemieszczaniu się maksymalnie na kilka tygodni. Przedstawiane uszkodzenia elementów zawieszenia aut również są bezcelowe, ponieważ ubezpieczyciel zarządcy drogi odwołuje się od otrzymywanych zgłoszeń. Mając na uwadze obecnie panujące warunki drogowe, śmiertelnie ważną kwestią jest także szybkość dojazdu np. karetki pogotowia i bezpieczeństwo przewozu pacjenta do szpitala. Załączone zdjęcia nie oddają "komfortu" jazdy ulicą Suszycką. O tym należy przekonać się na własnej skórze/własnym aucie. Jestem w posiadaniu także ww. korespondencji. Ponieważ przedstawione na wstępie działania nie przynoszą efektów, pozostało nam zwrócić się do lokalnych mediów z prośbą o pomoc i nagłośnienie tematu." - napisał mieszkaniec osiedla Zawiśle

Zdjęcia załączone do przesłanej m. in. do naszej redakcji wiadomości przedstawiają drogę gruntową usłaną dziurami. Niektóre z nich są wypełnione drobnym gruzem, kamieniami i fragmentami cegieł. Podróżowanie taką trasą może odbywać się tylko w bardzo wolnym tempie. Jeśli ktoś chciałby podróżować tamtędy nieco szybciej, to utrata kołpaka może być najmniejszym problemem. Jakie są plany ratusza względem tej drogi?

"Jeśli chodzi o remont bieżący, Miejski Zarząd Infrastruktury Drogowej i Transportu poinformował, że 27.04.2021r. wyłoniono wykonawcę robót obejmujących m.in. profilowanie najgorszych fragmentów nawierzchni gruntowej ul. Suszyckiej. Po podpisaniu umowy z wykonawcą, MZIDiT zleci powyższe prace. Ponadto, Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Włocławek dysponuje dokumentacją projektową branży drogowej, opracowaną w 2019 r. dla potrzeb przebudowy ulicy Suszyckiej na odcinku od ulicy Cysterskiej do ulicy Górzystej. W dniu 10 lutego 2020 r. zawarto umowę na wykonanie projektu w branżach elektrycznej i telekomunikacyjnej, obejmujących rozwiązanie kolizji z istniejącymi w pasie drogowym sieciami i budowę kanału technologicznego, oraz w branży konstrukcyjnej, obejmującej budowę konstrukcji zabezpieczenia skarpy w rejonie zjazdu na drogę wewnętrzną - ulicę Górzystą. Roboty budowlane zostaną wykonane w ramach corocznie ujmowanego w budżecie miasta zadania pn. „Przebudowa dróg gminnych”, niezwłocznie po dokonaniu odbioru ww. dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę." - odpowiada Urząd Miasta Włocławek

Czy mieszkańcy zadowolą się "robót obejmujących m.in. profilowanie najgorszych fragmentów nawierzchni gruntowej", czyli zasypanie co większych dziur? Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Ratusz na ten moment nie jest w stanie opowiedzieć, kiedy zostanie na drodze położona nawierzchnia.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe