Dyrektor PUP we Włocławku: "Ostatni rok pandemii pokazał, że przeszliśmy praktycznie suchą stopą przez ten czas"

  • 29.04.2021, 18:01 (aktualizacja 29.04.2021, 19:35)
  • B.B.
Dyrektor PUP we Włocławku: "Ostatni rok pandemii pokazał, że przeszliśmy…

Dziś o godzinie 10:00 odbyła się konferencja prasowa, którą zorganizowała radna Agnieszka Jura-Walczak z udziałem dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anny Jackowskiej oraz prezydenta Marka Wojtkowskiego. Tematem spotkania była pomoc dla przedsiębiorców oferowana przez PUP. Po krótkim wstępie dyrektor Anna Jackowska odpowiedziała na pytania przedsiębiorców, które można było wysłać wcześniej drogą mailową oraz zadawać na czacie. Pytania były różnorodne. Dotyczyły staży, wsparcia w wysokości 5000 zł, czy doposażenia stanowiska pracy. Jak powiedziała dyrektor PUP nasi przedsiębiorcy dobrze radzą sobie podczas pandemii.

"Z rozmów prowadzonych z przedsiębiorcami, czy patrząc na same liczby, wynika, że panuje wśród nich coraz większy optymizm. Ten cały ostatni rok pandemii pokazał, że przeszliśmy praktycznie suchą stopą przez ten trudny czas. Jeśli gospodarka rzeczywiście będzie się otwierać i nic złego się nie wydarzy to nasz włocławski rynek pracy ucierpi w niewielkim stopniu. Ci, którzy w tym trudnym czasie mieli gorzej, czy to gastronomia, czy handel, dzięki swojej przedsiębiorczości, pomysłowości i kreatywności mogli przetrwać." - powiedziała Anna Jackowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Obecnie stopa bezrobocia w naszym mieście wynosi 10,9%, a na terenie powiatu włocławskiego 14,9%. Dyrektor przedstawiła możliwości wsparcia przedsiębiorców. Prezentacja poniżej.

B.B.

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe