Sprzęt za blisko 200 000 zł trafił do włocławskiego szpitala z WOŚP. Wkrótce pojawią się kolejne

  • 04.05.2021, 00:21 (aktualizacja 04.05.2021, 08:25)
  • Bogumiła Obałkowska/WOŚP
Sprzęt za blisko 200 000 zł trafił do włocławskiego szpitala z WOŚP. Wkrótce… fot. WOŚP

Kilka dni temu ogólnopolskie media donosiły o zakupie przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy sprzętów medycznych z najwyżej półki. Fundacja kupiła 377 urządzeń za ponad 40 milionów złotych. Urządzenia trafiły do 51 miast. Jest to głównie wyposażenie na potrzeby oddziałów chirurgii dziecięcej. Urządzenia kupione zostały ze środków zebranych w ramach 28. Finału WOŚP, dedykowanego dziecięcej medycynie zabiegowej. Zapytaliśmy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku czy któryś ze sprzętów zakupionych przez fundację trafi lub trafił do lecznicy z naszego miasta.

"W roku bieżącym otrzymaliśmy z WOŚP, dla potrzeb Oddziału Chirurgii Dziecięcej - Leczenie jednego dnia: aparat do znieczulania FLOW-C z wyposażeniem o wartości 172 800,00 zł brutto, kardiomonitor EFFCIA CM150 o wartości 16 200,00 zł brutto.  Czekamy jeszcze na dostawę dla potrzeb w/w oddziału: platformy elektrochirurgicznej,dermatomu z siatkownicą, wiertarki ortopedycznej." - informuje dyrekcja szpitala

29. Finał WOŚP przebiegał pod hasłem „Finał z głową”. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. We Włocławku w tym roku udało się zebrać 291 368 zł. W ubiegłym roku, gdy w Polsce nie było epidemii, zebrano ponad 406 tysięcy! złotych.

 

 

Bogumiła Obałkowska/WOŚP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe