1,4 mln sztuk nielegalnych papierosów ujawniła KAS podczas kontroli auta na autostradzie A1

  • 06.05.2021, 03:42 (aktualizacja 06.05.2021, 07:45)
  • Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu
1,4 mln sztuk nielegalnych papierosów ujawniła KAS podczas kontroli auta… źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

W trakcie działań kontrolnych prowadzonych na autostradzie A1 w okolicach miejscowości Kowal, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zatrzymali samochód dostawczy Fiat Ducato. Zainteresowanie funkcjonariuszy z KAS wzbudziło to, że auto było wyraźnie przeciążone, a do tego posiadało sporych rozmiarów, nietypowe zamknięcia. W wyniku szczegółowej rewizji, okazało się, że skrzynia ładunkowa dostawczaka jest wyładowana po sufit kartonami z papierosami, na które kierowca – 33-letni mieszkaniec Kutna – nie posiada żadnych dokumentów. Łącznie w 350 kartonach mundurowi z KAS znaleźli 1,4 mln sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Funkcjonariusze szacują, że straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oraz podatku VAT mogły wynieść ponad 1,6 mln złotych. Kierowcy grozi teraz wysoka kara finansowa i kara pozbawienia wolności. Towar oraz samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

 

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe