Kobieta skoczyła z mostu do Wisły. Wszystkie służby w akcji

  • 17.05.2021, 12:57 (aktualizacja 17.05.2021, 14:01)
  • Bogumiła Obałkowska
Kobieta skoczyła z mostu do Wisły. Wszystkie służby w akcji Fot.nadesłane

Przed godz. 13.00 otrzymaliśmy informację o pojawieniu się przy moście stalowym Straży Pożarnej, Policji, WOPR oraz pogotowia ratunkowego. Z relacji świadków wiemy, że kobieta skoczyła do Wisły i wypłynęła koło filaru. Ratownicy przechwycili kobietę i bezpiecznie przetransportowali na brzeg. Prawdopodobnie kobieta ok. 40 lat, przyczyną miało by być odebranie praw rodzicielskich. Czekamy na potwierdzenie tych informacji  od służb.

Aktualizacja (13:44)

"Zgłoszenie otrzymaliśmy dokładnie o godzinie 12:39, że na moście znajduje się kobieta i chce skoczyć. Po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu byli już pierwsi strażacy, natychmiast została zwodowana łódź ratownicza. Strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej, płetwonurkowie popłynęli w miejsce, gdzie było wskazanie, że tam skoczyła i nawiązali z nią kontakt wzrokowy, ponieważ kobieta siedziała pod filarem. Miała dużo szczęścia, że sam fakt skoku nie spowodował pójścia pod wodę, nie porwał jej nurt i o własnych siłach mogła dostać się pod filar. To był drugi filar licząc od strony Bulwarów. Strażacy przetransportowali ją na brzeg, gdzie podjął ją Zespół Ratownictwa Medycznego. Wstępnie nie stwierdzono, że miała jakieś urazy. Z tego co wiem ma 38 lat. Jeśli chodzi o przyczynę tego skoku, to kobieta sugerowała, że to jakieś sprawy osobiste." - powiedział bryg. Dariusz Krysiński, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 38-letniej mieszkanki Włocławka, które wykazało u niej 1,5 promila alkoholu w organizmie.  

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe