Ktoś zbudował platformę na jeziorze. Internauci i władze parku krajobrazowego w konsternacji

  • 27.05.2021, 17:04 (aktualizacja 28.05.2021, 01:40)
  • B.B.
Ktoś zbudował platformę na jeziorze. Internauci i władze parku krajobrazowego…

Dni są coraz dłuższe i cieplejsze, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców Włocławka oraz miejscowości w powiecie włocławskim decyduje się na wycieczki do lasu. Podczas takich wycieczek spacerowicze często robią zdjęcia, które następnie trafiają do mediów społecznościowych. Na jedną z takich relacji zwrócił uwagę pan Michał, który wysłał do naszej redakcji mail.

"Dzisiaj na jednym z portali społecznościowych w trakcie przeglądania relacji z wycieczki po Gostynińsko-Włocławskim Parku Krajobrazowym, moim oczom ukazał się widok z załączonej fotografii. Według autora ta „instalacja” służąca wędkarzom, znajduje się na Jeziorze Wójtowskim Małym. Proszę o informację, czy prawo dopuszcza stawianie takich budowli na jeziorach w parkach krajobrazowych, jeśli nie, proszę o podjęcie stosownych kroków." - napisał pan Michał

Fotografia przesłana jako załącznik do wiadomości przedstawia dwie połączone platformy ustawione na palach. Na jednej z nich znajduje się niewielka budka z zadaszeniem, a na drugiej wędki. Konstrukcję wykonał najwidoczniej jakiś wędkarz. Aby wyjaśnić wątpliwości pana Michała skontaktowaliśmy się z Gostynińsko-Włocławskim Parkiem Krajobrazowym. Okazuje się, że konstrukcja została wykonana na terenie prywatnym.

"Poinformowałem dyrektora o sytuacji i dostałem dyspozycję by pojechać na miejsce i obejrzeć tę budowlę. Pojechałem tam, zrobiłem dokumentację fotograficzną tej budki. Ona nie jest na pomoście, tylko na takiej platformie, żeby się do niej dostać trzeba dopłynąć. Sprawa wygląda tak, że to jest jezioro to teren prywatny. Nie udało się jeszcze porozmawiać z właścicielem oraz twórcą tej konstrukcji, ale będziemy tę sprawę wyjaśniać, czy to jest zgodne z prawem, czy w ogóle było pozwolenie na postawienie tej platformy." - powiedział Leszek Urbankiewicz z Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego

Do sprawy wrócimy.

B.B.

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 30.05.2021, 18:36
Ot typowy zawistny donosiciel. Jak sąsiad kupi nowe auto lub wnosi pudło, w którym nic nie widać do domu pewnie też donosi. Ale znowu się nie udało. Piecze d6pka. I dobrze, ma piec.
Janusz
Janusz 29.05.2021, 10:38
zawiść i podłość ludzka nie zna granic. Chciałbym dodać że w tej budce mimo wędkarza wychowało się 5:pliszek siwych które właśnie wylatują z gniazda. W razie potrzeby też dysponuje zdjęciami.
XD
XD 28.05.2021, 17:13
Przy bramie stoi tablica info. odnośnie terenu z nr. telefonu właściciela. Czy Pan Michał uzyskał pozwolenie na wjazd, robienie zdjęć i ich publikacje??? A morze zacisnęły mu się pośladki z zawiści. Bo też by chciał mieć taką platformę wędkarską.
Xy
Xy 27.05.2021, 22:29
Jezioro jak i teren jest prywatny, co kogo obchodzi, czy właściciele budują platformę na swojej ziemi? Naprawdę niektórzy ludzie nie mają ważniejszych spraw na głowie

Pozostałe