Specjalistka ginekologii estetycznej lek. med. Patrycja Lisiecka - Strupiechowska o rodzajach zabiegów dostępnych w Centrum Medycznym Łubna

  • 27.05.2021, 17:42 (aktualizacja 27.05.2021, 22:16)
  • artykuł sponsorowany
Specjalistka ginekologii estetycznej lek. med. Patrycja Lisiecka - Strupiechowska… B.B.

Ginekologia estetyczna jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny, mimo, że problemy związane z estetyką miejsc intymnych u kobiet (np. po porodach) występowały dużo wcześniej. Kiedyś był to temat tabu, natomiast teraz można śmiało stwierdzić, że z roku na rok zwiększa się zainteresowanie pań tym tematem. Włocławianki, jak i mieszkanki okolicznych miejscowości również mogą skonsultować z lekarzem ginekologii estetycznej. Mowa tutaj o lek. med. Patrycji Lisieckiej - Strupiechowskiej, która przyjmuje w Centrum Medycznym Łubna. Jak długo zajmuje się Pani ginekologią estetyczną i skąd zainteresowanie tą dziedziną medycyny?

Ginekologią estetyczną zajmuję się około kilku lat, od 2015 roku uczestniczę w szkoleniach z tej dziedziny. Od 2016 roku należę do Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej. Zainteresowanie tym tematem wzięło się z chęci niesienia pomocy pacjentkom, które często zgłaszały swoje problemy intymne.

Czym zajmuje się ginekologia estetyczna? Kobiety z jakimi problemami najczęściej trafiają do gabinetu lekarskiego?

Ginekologia estetyczna zajmuje się poprawą wyglądu kobiecych narządów płciowych, zwiększeniem ich funkcjonalności oraz poprawą komfortu życia seksualnego. Najczęstsze problemy z jakimi zgłaszają się pacjentki to nietrzymanie moczu przy wysiłku np. podczas kaszlu, kichania, dźwigania, skakania, uczucie zbyt luźnej pochwy np. po porodach, bliznami po nacięciu krocza, bliznami po cieciu cesarskim, a także przerostem warg sromowych. Ta grupa stanowi coraz większe grono pacjentek. Zgłaszają dyskomfort podczas uprawiania sportu, noszenia obcisłej koronkowej bielizny, podatność na urazy i otarcia. Niektóre pacjentki zgłaszają także problem z wypadaniem narządów płciowych. Problemem jest również brak satysfakcji przy współżyciu.

Jakie zabiegi obejmuje ginekologia estetyczna?

Zabiegi mniej inwazyjne i bardziej inwazyjne. Do tych pierwszych należą laserowe leczenie nietrzymania moczu, obkurczenie pochwy, leczenie suchości pochwy, blizn poporodowych. Są to również zabiegi z użyciem wypełniaczy np. kwasu hialuronowego lub tłuszczu. Takim zabiegiem jest modelowanie warg sromowych większych, augmentacja punktu "G". Kolejna grupa zabiegów, to zabiegi rewitalizujące okolic intymnych z użyciem osocza bogatopłytkowego i nici liftingujących, które zmniejszają wejście do pochwy, czy wreszcie zabiegi bardziej inwazyjne jak plastyka warg sromowych, która redukuje asymetrię lub przerost, plastyka pochwy i plastyka krocza.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegów? Po jakim czasie od zabiegu kobiety wracają do pełni sprawności?

Przeciwwskazaniem są aktualne stany zapalne, ciąża, połóg, miesiączka, niewyrównane i nieleczone choroby ogólnoustrojowe jak cukrzyca, nadciśnienie, choroby nowotworowe, zaburzenia krzepnięcia, a także nierealne oczekiwania pacjenta co do następstw zabiegu. Zabiegi ginekologii estetycznej nie należą do bolesnych, nie są uciążliwe dla pacjentki i nie wiążą się z długim okresem rekonwalescencji. Wyjątkiem są zabiegi bardziej inwazyjne, takie jak plastyka warg sromowych, pochwy czy krocza, gdzie rekonwalescencja trwa około miesiąc, lecz realizowanie zaleceń pozabiegowych niweluje dyskomfort.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Zabiegi te rozwiązują realne problemy kobiet. Czasem nawet niewielka zmiana w obrębie narządów intymnych prowadzi do radykalnych zmian w życiu pacjentek.

W jaki sposób można umówić się do Pani na wizytę?

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 pod numerem telefonu 796 181 713. Centrum Medyczne Łubna 5 C, 87-800 Włocławek.

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe