Kaufland będzie czynny w każdą niedzielę, ale nie wiadomo od kiedy. To kolejna po Żabce placówka pocztowa

  • 28.05.2021, 22:00 (aktualizacja 29.05.2021, 03:32)
  • Bogumiła Obałkowska
Kaufland będzie czynny w każdą niedzielę, ale nie wiadomo od kiedy. To…

Kolejna placówka handlowa postanowiła zastosować wytrych prawny, jaki dali autorzy ustawy fatalnie konstruując ją, aby zakazać handlu w niedzielę. Konsumenci zadowoleni, pracownicy sieci mniej. Niechcący być w ogonie wyścigu po klienta Kaufland ogłosił w piątek, że podobnie jak Żabka staje się placówką pocztową. To oznacza, że sklepy tej marki będą czynne we wszystkie niedziele (prócz świąt). Usługa pocztowa wprowadzona została już w marcu w 100 marketach tej sieci, przedstawiciele placówki podkreślili, że do 23 maja nadano lub odebrano ponad 71 000 paczek.

– Na rynku handlowym obserwujemy tendencję uruchamiania tego typu działalności, która jednocześnie stwarza możliwość prowadzenia sprzedaży w niedziele niehandlowe. Uważnie obserwujemy konkurencję oraz trendy i nie zamykamy się na żadne z rozwiązań, które będzie odpowiadać potrzebom naszych klientów – twierdzi  Marcin Łojewski  członek zarządu

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1,3 tys. sklepów i zatrudnia około 132 tys. pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 227 marketów i zatrudnia około 16 tys. pracowników. W najbliższą niedzielę Kaufland we Włocławku nie będzie czynny. 

Bogumiła Obałkowska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe