Wystartowały Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

  • 04.06.2021, 13:44 (aktualizacja 04.06.2021, 14:21)
  • B.B.
Wystartowały Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych

Dziś o godzinie 12:00 rozpoczęły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych 23. Anwil Cup 2021 – memoriał Jerzego Fijki. Zawody odbywają się w ramach Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2021. Na starcie stanęło 37 ekip.

"Puchar Polski Jachtów Kabinowych polega na tym, że w ciągu sezonu odbywanych jest kilkanaście imprez regatowych. W tym roku jest to dokładnie 11 imprez eliminacyjnych i dwunasta to jest finał. Podczas cyklu regat zawodnicy walczą o nagrody przygotowane przez organizatorów kolejnych regat, ale przede wszystkim zdobywają punkty rankingowe całego Pucharu Polski Jachtów Kabinowych. Na koniec sezonu wyłanianych jest kilkanaście załóg z największym dorobkiem punktowym i oni biorą udział w finale zaplanowanym na przełom sierpnia i września. Nasze regaty, Długodystansowe Mistrzostwa Polski Anwil Cup są jednymi z ważniejszych regat, ponieważ mają przelicznik 1,2, czyli bardzo wysoki. Zawodnicy nie muszą startować we wszystkich regatach. Wystarczy, że wystartują w kilku, zdobędą dużą ilość punktów i dostaną się do finału. Dlatego nasze regaty są cenne, bo tych punktów można naprawdę dużo zdobyć." - powiedział Andrzej Spychalski Wicekomandor Yacht Club Anwil

Jak już wspominaliśmy, w regatach bierze udział 37 ekip. Jest to dość duża liczba uczestników, choć w latach ubiegłych zdarzało się, że na starcie meldowało się 80-90 załóg. W 1999 r. rywalizowało aż 100 jachtów.

"Teraz jest bardzo dużo różnych regat na terenie całej Polski. Przykładowo kiedyś przyjeżdżali do nas koledzy z Zalewu Solińskiego w Bieszczadach. To jest 500 km do Włocławka, w dwie strony 1000. I w tym samym czasie, w ten weekend u nich odbywają się regaty np. o Puchar Burmistrza. Wiele załóg wybiera regaty, na które mają po prostu bliżej, stąd tez mniej jachtów bierze udział w naszych regatach. Ale jest cała grupa żeglarzy, którzy przyjeżdżają do Włocławka z bliższej odległości, 150-200 km. " - dodaje Andrzej Spychalski Wicekomandor Yacht Club Anwil

W regatach we Włocławku bierze udział wielu utytułowanych żeglarzy. Wśród nich można wymienić chociażby Piotra Tarnackiego, wielokrotnego zdobywcę Mistrzostwa Polski w klasie Micro. Rywalizacja stoi na wysokim poziomie i jest wyjątkowo zacięta. Zwycięzcę w rywalizacji poznamy w niedzielę około godziny 15:00.

B.B.

Zdjęcia (22)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe