Sanitariusze i strażnicy upojonego alkoholem dźwigali do karetki... Ponad 400 wyjazdów do nietrzeźwych na śródmieście tylko w tym roku

  • 05.06.2021, 21:23 (aktualizacja 05.06.2021, 22:29)
  • Bogumiła Obałkowska
Sanitariusze i strażnicy upojonego alkoholem dźwigali do karetki... Ponad… Fot.B.Obałkowska

Mają dosyć i trudno się dziwić. Mowa o ratownikach medycznych, personelu szpitala, ale i strażnikach miejskich. Do takich sytuacji jeżdżą najczęściej. Upojeni alkoholem, śmierdzący, często po defekacji wnoszeni są przez nich do czystych sterylnych karetek pogotowia, przygotowanych do ratowania życia osób, którym zagraża jego utrata. Trafiają na oddziały, gdzie demolują sale, zanieczyszczają łóżka, a w skrajnych przypadkach zostawiają także pasożyty. Relacji z incydentów w szpitalu z osobami upojonymi alkoholem trafia do nas bardzo wiele. Niejednokrotnie skarżyli się na te sytuacje publicznie także sami lekarze. W piątek 4 czerwca po raz kolejny na jednej z ławek na Placu Wolności upojony do nieprzytomności leżał mężczyzna. Obok niego jeszcze przytomny kolega, ławka dalej kolejny. Rozglądają się wokół, wydawać by się mogło, że popołudniami wręcz okupują centralną część miasta i jego ławki. Wszyscy mocno opaleni i mocno pijani. W piątek popołudni pojawili się na placu Wolności strażnicy miejscy, wezwano także pogotowie. Ratownicy medyczni przy pomocy strażników dźwigając upojonego mężczyznę położyli go w karetce i przewieźli do szpitala. Statystyki dotyczące wyjazdów do nietrzeźwych są zatrważające, zwłaszcza dla Śródmieścia.

"W tym roku, od 1 stycznia, tego typu zgłoszeń, o osobach, których stan wskazuje, że mogą dopuścić się wybryku nieobyczajnego pod wpływem alkoholu, było 571 we Włocławku. I tak na osiedlu Kazimierza Wielkiego blisko 30 zgłoszeń, na Michelinie 5, osiedle Południe 72, na Zawiślu zaledwie 1 interwencja, na Zazamczu około 60. Najwięcej takich interwencji było na Śródmieściu, bo ponad 400." - Dariusz Rębiałkowski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Włocławek (wypowiedź z dn. 20 maja 2021 r.)

Za rok z tego co deklaruje ratusz ma pojawić się wyczekiwana Izba Wytrzeźwień. Poprzednią Rada Miasta zlikwidowała w 2013 roku. Głosy przeciwne zlikwidowaniu ówczesnej Izby Wytrzeźwień były tylko dwa. Przeciw likwidacji głosowali wówczas tylko radna Olga Krut-Horonaziak oraz radny Andrzej Kazimieczak. Skład Rady Miejskiej zmienił się nieco od 2013 roku, ale niektórzy radni wciąż w niej od tamtego czasu pozostają. Jest min. Krzysztof Kukucki, Ewa Szczepańska, Krzysztof Grządziel, Elżbieta Rutkowska, Stanisław Krzemieniewski, Jarosław Hupało. Pytanie o to jak wówczas głosowali radni wysłaliśmy do rzecznika UM, nie znaleźliśmy bowiem protokołów z 2013 na archiwalnej stronie ratusza.

Bogumiła Obałkowska

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lukasek
Lukasek 07.06.2021, 00:00
Bieda bezbadzieja i bezradnosc nic sie nie zmieni dopuki doputy miasto zamiast otwierac kolorowe galerie i nowe sex shopy nie ogarnie srodmiescia zwlaszcza okolic od placu wolnosci w dol po 3 maja do bulwarow.Na litosc boska centrum miasta powinno byc jego twarza i wizytowka a dla wiekszoscosci przyjezdnych jest obrazem beznadzieji mnostwo lumpow rozwalajace sie i obskorne kamienice , dzieci boegajace po nocach bez jakiej kolwiek opieki.Jak widze nikomu na ty nie zalezy.
LSDtodnotegomiasta
LSDtodnotegomiasta 06.06.2021, 15:34
Ci sami nieudacznicy którzy zlikwidowali IW, teraz będą się lansować że zbudowali za pieniądze podatników nową na Krzywej Górze. Pacjenci muszący znosić agresywnych meneli na SORZE i sanitariusze dziękują wam bardzo!
M
M 06.06.2021, 09:56
W 2013 zlikwidowano IW a teraz miliony z naszych podatków pójdą na nową. Mieszkańcy dalej wybierają nieudaczników. Może by tak do przewozu takiego elementu przeznaczyć jeden stary samochód, który nie jest karetką używaną do ratowania życia? Z resztą po co ich wozić? Zostawić w rowie niech leży.

Pozostałe