Nikola Spychalska z nominacją do Mistrzostw Europy Federacji Tańca IDO

Podziel się
Oceń

Autor: Fot.nadesłane

Podczas ostatniego weekendu 5,6 czerwca 12 letnia tancerka z Włocławka Nicola Spychalska, uczennica Szkoły Podstawowej 2 im Polskich Olimpijczyków, trenująca aktualnie w Szkole  DYNAMITE DANCE STUDIO WŁOCŁAWEK wzięła udział w Mistrzostwach Polski IDO Polskiej Federacji Tańca. Był to jej drugi udział w Mistrzostwach, na których jako jedyna tancerka z Włocławka zakwalifikowała się do finałowej szóstki. Zdobywając tym samym nominację do Mistrzostw Europy i Świata.
Nicola na parkiecie tanecznym rywalizację rozpoczęła od 1/16 rundy  mierząć się  z 80 tancerkami z całej Polski. Do ścisłego finału weszło 6 najlepszych tancerek w Polsce, 5 tancerek z elitarnej szkoły tańca Egurolla  z Warszawy oraz  jako jedyna nasza włocławianka Nicola Spychalska.
Nicola tańczy z sukcesami od 5 roku życia. Ma na swoim koncie wiele innych osiągnięć tanecznych m.in. 3 miejsce na Mistrzostwa Polski IDO w roku ubiegłym. Wówczas również jako jedyna stanęła na podium z dziewczynkami z Egurolla  z Warszawy. W latach wcześniejszych, za swój taniec została dwukrotnie doceniona  miejscem na podium podczas Mistrzostw Europy federacji WADF. Zdobyła podwójne vice-mistrzostwo Europy w tańcu disco dance solo jak i duecie w roku 2016 r.
Nicola ma również drugą pasję , którą jest Judo trenuje pod okiem p. Anety Szczepańskiej i p. Romana Stawisińskiego , gdzie również zdobywa medale na  znaczących turniejach krajowych.