Czy Włocławek zostanie Rowerową Stolicą Polski?

  • 07.06.2021, 13:53 (aktualizacja 07.06.2021, 14:01)
  • B.B.
Czy Włocławek zostanie Rowerową Stolicą Polski?

Dziś o godzinie 12:00 na skwerku przed Urzędem Miasta odbyła się konferencja prasowa z udziałem zastępcy Prezydenta Włocławka Moniki Jabłońskiej oraz Dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki Łukasza Pszczółkowskiego. Powodem spotkania z mediami była III edycja Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Włocławek jest jednym z 53 miast, które zgłosiły swój akces do zawodów

"Trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest to dobra zabawa i świetny środek lokomocji zwłaszcza w tak piękne dni jakie mamy teraz. A do tej zabawy można wydrukować sobie numer startowy. Nie trzeba go ze sobą zabierać, może pełnić rolę pamiątki. (...) Trzeba mieć tylko zainstalowana aplikację, siadamy na rower i zbieramy kilometry dla Włocławka. Na tę chwilę dla naszego miasta jest zarejestrowanych 115 osób, ale liczymy, że będzie ich więcej." - powiedział Łukasz Pszczółkowski, Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki

W ubiegłym roku włocławski rekordzista przejechał ponad 3000 km. Okazja do wspólnej rowerowej przejażdżki nadarzy się już w najbliższą niedzielę 13 czerwca. Rozpocznie się rajd rowerowy na stadionie Przylesie, następnie cykliści skierują się do Wieńca. Ostatnim etapem przygody będzie park na Słodowie, gdzie na uczestników będą czekały liczne atrakcje oraz poczęstunek w postaci dań z grilla. Koszt uczestnictwa to 10 zł, a zapisywać się można we Włocławskiej Informacji Turystycznej. W poprzedniej edycji Rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski Włocławek zajął 35 miejsce. W tej chwili nasze miasto ma już przejechanych około 10 000 km.

B.B.

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bicykl
bicykl 07.06.2021, 17:25
To tu jest najwięcej pedalistów ?

Pozostałe