Jutro kolejny zabieg na meszki. Spryskanych ma zostać 35 ha

  • 07.06.2021, 22:25 (aktualizacja 08.06.2021, 10:53)
  • komunikat UM
Jutro kolejny zabieg na meszki. Spryskanych ma zostać 35 ha

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Włocławek informuje, że rozpoczyna kolejny etap zwalczania na terenie miasta plagowych pojawów meszek i komarów.  Zgodnie z zaleceniami wykonawcy monitoringu prof. dr hab. Krzysztofa Szpili, ze względu na  wzrost liczebności meszek, w dniu 8 czerwca 2021 r. w godzinach 4.00 – 6.00 wykonany zostanie zabieg opryskowy na te owady metodą naziemną. Zabieg zostanie wykonany:

  • w Parku im. Henryka Sienkiewicza i na terenach przyległych tereny wzdłuż Zgłowiączki w kierunku Słodowa, łącznie około 10 ha.
  • na terenach zielonych osiedla przy ul. Płockiej (pomiędzy elewatorami a stopniem wodnym) łącznie ok. 5 ha.
  • tereny zielone wzdłuż ul. Plażowej w dzielnicy Zawiśle, łącznie ok. 5 ha.
  • Osiedle Zazamcze wzdłuż ul. Chemików, i rejon „Przylesia”, łącznie ok. 5 ha.
  • Osiedle Michelin: otoczenie szkoły podstawowej (ul. Szkolna), cmentarz (ul. Kościelna), rejon ul. Bartnickiej, razem ok. 4 ha.
  • Cmentarz Komunalny, ok. 3 ha.
  • Schronisko dla zwierząt, ul. Przemysłowa, ok. 3 ha.

 

Łącznie 35 ha. Do zabiegu zastosowany zostanie roztwór preparatu ASPERMET 200EC – środek w zastosowanym stężeniu bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Obszary do zabiegów zostały wytypowane na podstawie monitorowania liczebności. Zabiegi wykonane zostaną w miejscach najwyższej liczebności owadów krwiopijnych. Warunkiem przeprowadzenia oprysku jest bezdeszczowa i bezwietrzna pogoda. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych nieprzewidzianych zdarzeń, zabieg zostanie przełożony na najbliższy możliwy termin.

komunikat UM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bogusław
Bogusław 09.06.2021, 09:49
A kiedy zrobią oprysk działek na Rybnicy ? Trudno wytrzymać, sytuacja jest nie do zniesienia. Może ktoś z urzędników się zlituje nad działkowiczami. W imieniu działkowiczów już dziękuję.

Pozostałe