390 000 sztuk papierosów i 420 kg suszu tytoniowego zabezpieczyli mundurowi na terenie Włocławka i powiatu

  • 08.06.2021, 13:22 (aktualizacja 08.06.2021, 14:50)
  • B.B.
390 000 sztuk papierosów i 420 kg suszu tytoniowego zabezpieczyli mundurowi… kas.gov.pl

Mundurowi Służby Celno-Skarbowej z Torunia wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji z Włocławka, przeprowadzili w ubiegłym tygodniu kontrole w pięciu lokalizacjach na terenie powiatu włocławskiego oraz miasta Włocławek. Na terenie jednej z kontrolowanych posesji, w budynkach gospodarczych ujawnili nielegalną krajalnię tytoniu. W innej lokalizacji zatrzymali samochód osobowy z przyczepą załadowaną kartonami z papierosami bez akcyzy. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 390 tys. sztuk papierosów, 295 kg tytoniu oraz 420 kg suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 830 tys. złotych. Funkcjonariusze KAS zabezpieczyli również dwie maszyny do cięcia tytoniu, wagę elektroniczną, urządzenie do pakowania papierosów, a także dużą ilość opakowań do papierosów. W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Zatrzymane podczas działań 3 osoby usłyszały już zarzuty paserstwa akcyzowego. Grozi im wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

B.B.

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
M
M 10.06.2021, 17:32
Cześć panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : http://panieonline.pl/monika

Pozostałe