Członkowie Eurointegracji spotkali się z poetką

  • 10.06.2021, 17:46 (aktualizacja 10.06.2021, 19:20)
  • B.B.
Członkowie Eurointegracji spotkali się z poetką B.B.

Dziś o godzinie 16:00 w Sali Konferencyjnej Centrum Kultury "Browar B." odbyło się spotkanie z poezją. Zgromadzeni członkowie Stowarzyszenia Eurointegracja posłuchali wierszy swojej koleżanki Wiesławy Papke. Było to drugie spotkanie z poezją organizowane przez Eurointegrację.

"Pierwsze spotkanie odbyło się w Bibliotece przy ulicy Chopina, gdzie oczywiście było więcej osób, około 100, to był ostatni dzień przed pandemią. Chcieliśmy szybciej zorganizować kolejne spotkania, ale ze względów wiadomych nie można było tego dokonać. Dopiero dzisiaj udało nam się zorganizować kolejne spotkanie literackie, w gościnnych progach "Browaru B.", oczywiście ze względu na obostrzenia, ze zmniejszoną liczbą uczestników." - powiedział Jan Schwarz, prezes Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Eurointegracja

Wiesława Papke, jak już wspomnieliśmy, jest członkinią Stowarzyszenia Eurointegracja około 5 lat. W czasie spotkań z kolegami i koleżankami z Eurointegracji otworzyła się i zaczęła tworzyć poezję. Poetka z uwagi na swoją bogatą biografię w swojej twórczości często wraca do lat dzieciństwa i młodości. Pisze także o Stowarzyszeniu Eurointegracja, o relacjach łączących jego członków. Jest osobą wyjątkowo skromną.

"Bardzo państwu dziękuję, że słuchacie moich wierszy, że Wam się podobają, bo ja nie jestem żadną poetką. Urodziłam się wcześnie przed wojną i moje dzieciństwo przypadło na okupację. Potem była bieda po wojnie, szkoła pierwsze zauroczenie, pierwsza miłość, założenie rodziny. Przyszły rozstania, tęsknota. Tak jak każdy z nas ma wzloty i upadki, ale myślę, że każdy coś znajduje dla siebie i utożsamia się z tym co można znaleźć w moich wierszach. Ja piszę je jako takie opowiadania, jedno z drugiego wypływa." powiedziała Wiesława Papke

Wiersze Wiesławy Papke ubogacają duchowo spotkania członków Eurointegracji. Dowiedzieliśmy się, że jest także autorką hymnu Stowarzyszenia. Na scenie pojawiła się także wokalistka, Marcelina Góralska, która miała okazję zaprezentować swój talent zgromadzonej publiczności.

B.B.

Zdjęcia (32)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe