Wychowankowie MOW Włocławek zajęli II miejsce w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  • 16.06.2021, 16:36 (aktualizacja 16.06.2021, 16:53)
  • B.B.
Wychowankowie MOW Włocławek zajęli II miejsce w Mistrzostwach Polski w… B.B.

Nad jeziorem Czarnym odbyły się XXXVIII Drużynowe Mistrzostwa Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla Wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Na starcie rozgrywek stanęło 14 zespołów reprezentujący ośrodki w: Jaworze, Kamionku Wielkim, Mrowinach, Gołotczyźnie, Malborku, Strzelnie, Różanystoku, Renicach, Lidzbarku Warmińskim, Bielicach, Krupskim Młynie, Łóbżenicy oraz dwie ekipy reprezentujące MOW we Włocławku. Zawody miały formę sztafety. 4 zawodników z każdego zespołu musiało przebiec trasę wyznaczoną wokół jeziora Czarne i przekazać pałeczkę sztafetową koledze z drużyny. Tytułu Mistrza Polski bronili zwodnicy z Włocławka, który ten tytuł wywalczyli w 2019 r. W 2020 r. z powodu pandemii, zawody się nie odbyły.

"Chciałbym powiedzieć, że tutaj padają rekordy, choć rok do roku trudno je porównać, ponieważ co roku trasa nieco się zmienia. Jest to piękna impreza organizowana co roku od wielu lat, za wyjątkiem 2020 r. z powodu pandemii. W tej chwili zainteresowanie młodzieży było tak wielkie, że jeszcze zanim ogłosiliśmy, że zawody się odbędą już zgłaszali się chętni. Widać więc, że jest potrzeba organizacji takich zawodów. MOW Włocławek jest jednym z nielicznych ośrodków w Polsce, którym udało się zorganizować tak dużą imprezę. W ten sposób promujemy nasz ośrodek i upowszechniamy ideę wychowania poprzez sport." - powiedział Piotr Kucharski, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego

Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Malborka. Na drugim stopniu podium stanęli reprezentanci MOW Włocławek. Trzecie miejsce zdobył MOW w Różanystoku. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci pucharów oraz medali. Po zakończonej rywalizacji zawodnicy, trenerzy oraz wychowawcy udali się na wspólny obiad.

B.B.

Zdjęcia (54)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe