Kończy się rekrutacja osób, które otrzymają bransoletki życia

  • 17.06.2021, 16:00 (aktualizacja 17.06.2021, 17:27)
  • B.B.
Kończy się rekrutacja osób, które otrzymają bransoletki życia

Wdrożonym pilotażowo opiekuńczo-ratunkowym systemem teleopieki domowej - na który składają się mobilne urządzenia do szybkiego przywoływania pomocy oraz działające 24 godziny na dobę centrum operacyjne - obejmuje obecnie 210 osób. Zważywszy na sygnalizowane Urzędowi Wojewódzkiemu potrzeby, to zdecydowanie za mało. Podlegający marszałkowi Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej rozszerzył w tym roku program, dzięki czemu opieką objętych na początek zostanie 3 tysiące osób (z opcją poszerzenia w przypadku większej liczby chętnych). Zainteresowane osoby mieszkające na terenie gmin i miast, które chcą wziąć udział w przedsięwzięciu, mogą zgłaszać się bezpośrednio do realizatorów. W przypadku Włocławka jest to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Uzupełnieniem programu będzie wsparcie sąsiedzkie – pakiet usług pomocowych dla seniorów, świadczonych przez osoby mieszkające w najbliższym sąsiedztwie. Takie osoby będą wspierać seniorów w nauce obsługi bransoletek oraz pomagać w robieniu zakupów i porządków w domu, przygotowywaniu posiłków, płaceniu rachunków, dotarciu do lekarza, załatwianiu spraw urzędowych.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe