Kostka zamiast asfaltu na ul. Wyszyńskiego. Jedni pytają o trwałość inni czy ratusz ograniczy prędkość

  • 18.06.2021, 16:00 (aktualizacja 18.06.2021, 18:55)
  • B.B.
Kostka zamiast asfaltu na ul. Wyszyńskiego. Jedni pytają o trwałość inni… B.B.

W ubiegłym tygodniu ogromne korki sparaliżowały ruch we Włocławku. Jedną z przyczyn tej sytuacji był remont ulicy Wyszyńskiego na wysokości skrzyżowania z ul. Piwną. Teraz ulica Wyszyńskiego jest już przejezdna, a mieszkańcy mogą zobaczyć skutki remontu. Na fragmencie drogi została położona kostka brukowa. W tej sprawie skontaktował się z naszą redakcją mieszkaniec Włocławka.

"Tydzień temu Wyszyńskiego była zablokowana, ale jej nie remontowali tylko kostkę położyli. To jest koniec zmian na tej ulicy, czy postawiona tam zostanie strefa tempo 30 i jakieś elementy spowalniające ruch? Władze ostatnio lubią utrudniać życie kierowcom, jak nie zbędne ronda, to progi zwalniające co 50 metrów." - pyta pan Marek

Przebudowa fragmentu ulicy Wyszyńskiego zgodnie ze specyfikacją, była częścią zadania - ulica Piwna woonerfem. Jednak czy ratusz nie planuje kolejnych zmian w ruchu, które ostatnio we Włocławku są powszechne?

"Kostka pojawiła się na skrzyżowaniu jako przedłużenie ulicy Piwnej – woonerfu, aby akcentowała charakter ulicy Piwnej i była przedłużeniem przejścia pomiędzy parkiem a woonerfem. Nie planuje się dalszego powiększenia obszaru jezdni ulicy Wyszyńskiego w technologii kostki betonowej. Nie planuje się wprowadzania spowolnienia ruchu - obowiązują zasady jak w terenie zabudowanym. Organizacja ruchu na ulicy Wyszyńskiego nie zmieni się, nadal będzie to ulica z pierwszeństwem przejazdu." - informuje Urząd Miasta

Kierowcy mogą być spokojni, organizacja ruchu na ulicy Wyszyńskiego nie ulegnie zmianie. Warto zwrócić uwagę, że ten ciąg komunikacyjny jest bardzo uczęszczany. W związku z tym, czy kostka nie zacznie pękać i wypadać? Nad tym zastanawia się inny wlocławianin, miasto nie ma najlepszych doświadczeń z tego typu nawierzchnią, co widać w centrum miasta.

 

B.B.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 22.06.2021, 09:13
na Wyszyńskiego kostka ułożona jest niedbale, nierówno. Moim zdaniem do poprawki!
123aaa
123aaa 20.06.2021, 06:47
Szkoda, że kiedy przez tydzień ulica była zamknięta nie skorzystali z okazji i nie załatali dziur.
Łukasz A.
Łukasz A. 20.06.2021, 06:32
Koszt inwestycji? Przewidywane koszty remontu nawierzchni na najbliższe 20 lat? Jakieś pomysły na zmianę organizacji ruchu dla osób jeżdżących do i z pracy (nie wiem... przeprawa promowa)?
Patryk.b
Patryk.b 19.06.2021, 07:49
Niech najpierw kierowcy nauczą się jeździć zgodnie z przepisami, a nie płaczą, że co chwila progi zwalniające. No, a np. ronda to nie jest utrudnienie tylko ułatwienie. Jedź sobie kierowco na ul Szpitalną i spróbuj z niej ok godz 16 wyjechać w lewo ;) Nadal powiesz, że ronda są zbędne ? Jak Ci korki, progi i ronda przeszkadzają to wsiadaj na rower.
123
123 20.06.2021, 08:25
Słuchaj chłopcze, jak masz problem z wyjazdem z drogi podporządkowanej w lewo to daj sobie spokój z prowadzeniem auta i zacznij chodzić na piechotę.
z deszczu pod rynnę
z deszczu pod rynnę 20.06.2021, 12:45
tam pieszych też rozjeżdżają.
M
M 18.06.2021, 20:29
Pomysłowość urzędasów jest powalająca. Na początek ta kostka zacznie się zapadać.

Pozostałe