Nieprawidłowo oznaczone miejsca Strefy Płatnego Parkowania we Włocławku? Czy oznacza to brak podstaw do poboru opłat?

  • 16.07.2021, 12:00 (aktualizacja 16.07.2021, 15:36)
  • B.B.
Nieprawidłowo oznaczone miejsca Strefy Płatnego Parkowania we Włocławku?…

Na Facebookowym profilu TV lub czasopisma natrafiliśmy na materiał video Społecznego Rzecznika Użytkowników Inowrocławskich Dróg (LINK). Dotyczy on Strefy Płatnego Parkowania oraz samych parkingów. Mężczyzna na początku swojego filmu wzywa prezydenta Inowrocławia do zaprzestania pobierania opłat w SPP. O co chodzi?

"Wzywam pana prezydenta do natychmiastowego zaprzestania pobierania opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Inowrocławiu na wszystkich miejscach prostopadłych i skośnych, gdyż są one oznakowane nieprawidłowo, co powoduje, że nie ma pan prawa w tym miejscu i nigdy nie miał pan prawa w tym miejscu pobierać opłat za postój pojazdów. (...) Żeby pobierać opłaty w SPP miejsca postojowe musza być oznakowane prawidłowymi znakami pionowymi oraz poziomymi." - informuje mężczyzna

Sprawa dotyczy poziomego znaku P-18. Prawidłowo namalowany znak P – 18 wygląda jak odwrócona o 180 stopni litera "U". Na nagraniu widać, że linie, które po zaparkowaniu pojazdu znajdują się równolegle do drzwi zostały namalowane prawidłowo. Brakuje jednak krótszej linii, która powinna znajdować się przy krawężniku. Co ciekawe, miejsca zastrzeżone, P – 20, koperty, są wykonane prawidłowo, a więc linia znajdująca się przy krawężniku także została namalowana. Nie ma to można znaczenia na zwykłych parkingach, ale w Strefie Płatnego Postoju już ma. Gdyż jeśli miejsca nie są wyznaczone prawidłowymi znakami pionowymi i poziomymi to pobierać opłaty nie wolno, tak mówi Rozporządzenie, dura lex sed lex.  Podobny brak w linii oznaczającej miejsce w strefie płatnego parkowania zauważyliśmy we włocławskiej Strefie Płatnego Parkowania przy budynku Sądu Rejonowego. Podobnie jak w Inowrocławiu linie znaku P - 20 są namalowane w sposób prawidłowy. Jeśli zaś chodzi o znak P - 18, to tutaj sprawa się komplikuje. Linie równoległe do drzwi parkujących samochodów w ogóle nie są namalowane, podobnie ja te, które powinny znajdować się przy krawężniku. Wyrysowane zostały jedynie przerywane linie, równoległe do krawężnika, lecz oddalone od niego o kilka metrów. O sprawę zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. Czekamy na ustosunkowanie się do sprawy.

B.B.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Portal Włocławek.pl z siedzibą we Włocławku  jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SPP
SPP 16.07.2021, 13:27
Na ulicy Zielony Rynek w ogóle nie ma oznakowania poziomego, co też oznacza, że opłaty są tam pobierana nielegalnie.
SPP
SPP 16.07.2021, 13:04
Na wielu parkingach w centrum miasta linie są już w ogóle niewidoczne, tam również opłaty pobierane są niezgodnie z prawem.

Pozostałe